Гемантус. Догляд і розмноження

23 серпня 2016

Ця рослина належить до сімейства амарилісових. Але гемантус не настільки відомий, як його побратими: клівія, гіппеаструм і амариліс. Трапляється так, що аматор-квіткар доглядає і піклується про квітку навіть не знаючи її точної назви. А це дуже погано, адже для кожної конкретної рослини мають бути свої умови мікроклімату.

У перший раз опис квітки зробив сам Карл Лінней в 1753 році. У перекладі гемантус означає "кривава квітка". Але існують рослини з різним забарвленням квітки. Ось, наприклад, багато квіткарів дуже полюбили гемантус білоквітковий (по-народному - оленячий язик). 

Для вирощування в домашніх умовах більше підходять вічнозелені види, вони вважаються більш стійкими.

Природа гемантуса така, що не вимагає особливого мікроклімату, він прекрасно може рости в кімнатних умовах.

Освітлення. Тут потрібно підійти з усією відповідальністю, тому що майже всім видам подібної рослини потрібне яскраве світло, і не пряме, а розсіяне. У них зазвичай період спокою чітко виражається через втрату листя. У цей час квітку краще помістити туди, де менше світла і не так тепло. Гемантуси, що належать до вічнозелених, можна тримати в притінку.

Температура. Отут цілком прийнятна звичайна кімнатна температура повітря +18…+22°С, при ній рослина гарно росте і квітує. А от у період спокою рослини температуру необхідно знизити до +15…+10°С. Варто пам'ятати, що різкі перепади температур не під силу навіть дуже витривалим квітам. 

Це необхідно враховувати, якщо купувати рослину в зимовий період. Як відомо, за допомогою різних стимуляторів у квіткових магазинах рослини не мають стану спокою, хоча це й дуже погано для квітів. А раптом зелений красень ще й підмерзне, поки його довезуть до місця призначення. Так що без необхідності краще не експериментувати і не купувати рослини взимку, тільки якщо при доставці квітці буде тепло.

Полив і вологість повітря. Гемантус прекрасно може обійтися без обприскування і, відповідно, який відсоток вологості повітря в приміщенні, де він перебуває, його не турбує. Під час його активного росту (весняно-літній період) полив має бути рясним, як тільки просохне верхній шар ґрунту. Як тільки рослина підходить до стану спокою, листя починає жовтіти, полив необхідно скоротити максимально і два місяці взагалі не воложити.

Підживлення. Характерна відмінність гемантуса в плані підживлення та, що органіка йому небажана. Йому прекрасно підходять мінеральні добрива, де підвищений калій і фосфор.

Пересадження. Здорову кореневу систему, успішний ріст і цвітіння забезпечить гемантусу гарний дренаж. Рослина може почати гнити, якщо буде багато вологи або відбудеться її застій. Ґрунт для квітки можна придбати в спеціальному магазині, але можна й виготовити власноруч. 

Оптимальний склад грунтосуміші:

2 частини дерну;

1 частина листяної землі;

по 1 частині піску й торфу;

0,5 частини перегною.

Пересаджувати рослину можна після 2-3 років росту, або ж виходячи з розміру цибулини. Більша частина амарилісових побратимів віддає перевагу тісним горщиками, а от гемантус більше любить простору ємкість. Бажано щоб при посадці цибулини від неї до країв було 3-5 см. І не потрібно повністю цибулинку заглиблювати.

Розмноження. За час росту гемантус дає як насіння, так і дочірні цибулини. Розмножується квітка насінням. Особливої складності процес не складає.

Обрізка. Видаляється лише сухе листя.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3658 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс