Кислиця - "конюшина щастя"

18 травня 2016

Кислиця (Oxalis) з сімейства кисличних. У простолюді кислицю трикутну або охарис називають ще "конюшина щастя" завдяки подібності листя. Ця трав'яниста рослина привертає красою численного витонченого листя на довгих вигнутих черешках. Смак листя кислий, звідси й назва роду від грецького oxys - гострий, кислий, а в Мексиці деякі види кислиці вирощують через їстівні бульби.

Кислиця Трикутна з темно-пурпурним листям і дрібними майже білими квітками. Період цвітіння - усе літо.
Кислиця Трикутна з темно-пурпурним листям і дрібними майже білими квітками. Період цвітіння - усе літо.

Існує близько 800 видів кислиці, це може бути однолітня й багаторічна рослина; трав'яниста й у вигляді напівчагарнику; може мати кореневище, цибулину або бульби; забарвлення листя кислиці може бути найрізноманітнішим від темно-зеленого до фіолетового, лист може складатися з трьох і до шести часток, трикутної або серцевидної форми. Зі зміною погоди або на ніч листочки кислиці складаються разом, а квітки закриваються. Квітки кислиці схожі на невеликі дзвіночки, білого, рожевого, бузкового кольору. Після цвітіння з'являються плоди-насіння в коробочці.

Багато декоративних видів кислиці вирощують для прикраси саду, альпійської гірки, але також є види кислиці, які прекрасно підходять для вирощування в будинку - це Кислиця Ортгіса, Кислиця Ріжкова.

ДОГЛЯД ЗА КИСЛИЦЕЮ У КІМНАТНИХ УМОВАХ

Кислиця досить невибаглива рослина, прекрасно переносить півтінь і добре підходить для північних вікон. Однак при нестачі світла або перевищенні температури 20°С листя починає дрібніти, а черешки сильно витягаються. 

Поливати кислицю влітку необхідно часто й рясно, узимку - рідко, якщо горщик стоїть в прохолодному місці, то достатньо одного разу на тиждень. Улітку кислиця любить обприскування, узимку цього робити не потрібно. Також з настанням зими кислиці необхідний стан спокою і краще прибрати все листя, а горщик поставити в прохолодне, сухе місце.

Улітку горщик з кислицею можна перенести в сад або на лоджію, при розташуванні дотримуйтеся правил півтіні, і рослина порадує вас великим декоративним листям з яскравим забарвленням.

Пересаджують рослину щорічно навесні, тому що кислиця швидко росте і за літо зазвичай добре розростається, тому вимагає пересадження. Земля має бути пухкою і складатися з листяного перегною, торфу з додаванням піску у співвідношенні 2:1:1.

Розмножується кислиця бульбочками, які утворюються на кореневищах, для горщика достатньо 2-3 бульбочки. Також можна вирощувати кислицю з насіння, яке висівають у квітні.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5667 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс