Кращі добрива для овочів

4 травня 2016

Для того, щоб жити, рослинам потрібно харчуватися. Свої живильні речовини вони одержують із ґрунту. Безумовно, у садовій землі вже є основне джерело живильних речовин. Але його варто постійно поповнювати. Робити це треба в першу чергу за рахунок внесення в ґрунт органічних, а потім уже мінеральних добрив.

ОРГАНІЧНІ ДОБРИВА

1. Гній

Це природне органічне добриво. Здавалося б, він вже чим може нашкодити ґрунту? Але нерозумне внесення гною в ґрунт так є само шкідливим, як і його недостача. Досвідчений городник ніколи не буде вносити сирий гній у ґрунт, а пропустить його через компост. Гній великої рогатої худоби, що утримується на солом'яній підстилці, має всі найважливіші живильні речовини. Йому під стать кінський гній, але він занадто теплотворний. Кінський гній гарний для раннього набивання парників. Як добриво його застосовують у вигляді компосту. 

2. Пташиний послід

Послід домашнього птаха, особливо курячий послід, - дуже сильне добриво. У ньому міститься азоту більше, ніж у гної, містяться в ньому також фосфор і калій, але в значно менших кількостях. Чому ж при такому суперскладі, запитаєте ви, пташиний гній так неактивно використовується. Причин в основному дві. По-перше, у пташиного гною вкрай неприємний запах, по-друге, у ньому міститься велика кількість насіння бур'янів і яєць гельмінтів. До того ж свіжий послід занадто активно реагує, через що й може заподіяти шкоду рослинам.

Правда, наука знайшла вихід. Сьогодні промисловість пропонує городникам використовувати сухий пташиний послід. Його виготовляють за допомогою термічного сушіння при дуже високих температурах . У результаті виходить гранульоване добриво сірого кольору. Неприємний запах, щоправда, залишається, але з первісним його вже не зрівняти. Живильні речовини в сухому посліді зберігаються, а от насіння бур'янів, яйця глистів і мух гинуть. Сухий послід варто розводити водою з розрахунку 100 г на 10 л води, настоювати й використовувати для підживлення рослин у період вегетації. 

Ще краще готувати компост, змішуючи сухий послід і торф у співвідношенні 1:2. При бажанні можна додати в такий компост і мінеральні добрива.

3. Зелене добриво

Чудове органічне добриво - трав'яний живильний розчин. Як його приготувати? Нарвати трави. Найкраще почати з кропиви. Траву порубати, а потім скласти в пластмасову або дерев'яну діжку й залити водою. При бродінні рідота буде пінитися, тому діжку доверху заливати не можна. Трав'яну рідоту потрібно щодня помішувати палицею, щоб вийшов кисень, який скопився. У сонячне, тепле літо зелене добриво буде бродити особливо сильно. 

Часто городники скаржаться, що трав'яна рідота видає занадто сильний, неприємний запах. Його можна позбутися, якщо додати в рідину кілька крапель екстракту валеріани. Приблизно через два тижні рідота просвітліє. Бродіння закінчилося, зелене добриво можна застосовувати. 

Рідоту з кропиви не можна використовувати в нерозбавленому вигляді. Її треба розвести водою у співвідношенні1:10. Поливати потрібно під корінь. Кропив'яна рідота добре підживлює виснажені посадки помідорів, капусти, селери, огірків. А от для квасолі, гороху й цибулі це добриво не підходить. 

ПРИРОДНІ МІНЕРАЛИ

До групи натуральних мінеральних добрив можна віднести й поліпшувачі ґрунту, наприклад, кам'яне борошно. Це кам'яний пил, відхід каменоломень і промисловості, що обробляє камені. Склад борошна залежить від гірських порід, що переробляються. Найціннішим є кам'яне борошно із граніту й базальту, воно служить джерелом мікроелементів і мінеральних речовин, має здатність затримувати велику кількість води, що важливо для поліпшення піщаних ґрунтів. Взагалі будь-яке кам'яне борошно поліпшує структуру ґрунту, затримує винос з нього живильних речовин. 

Особливо добре зв'язує живильні речовини й поліпшує грудкувату структуру ґрунту кальцій. Він нейтралізує зайву кислотність. При цьому треба мати на увазі, що дозу кальцієвих добрив завищувати не можна, інакше реакція ґрунтового розчину виявиться лужною. Поправити помилку буде важко, і луг ушкодить рослинам. Кальцій вносять потроху й направленно. Наприклад, на суглинках кам'яний пил, що містить кальцій, можна застосовувати тільки один раз.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5333 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс