Тропічна красуня руелія
У тропічних районах земної кулі росте багато гарних квітів, ці рослини звичні до тепличних умов, тому ми можемо їх вирощувати тільки як кімнатні квіти в горщиках. Руелія - красивоквітуча рослина із тропіків, що прекрасно почуває себе у квартирних умовах, легко розмножується, швидко росте, рясно і довгостроково квітує все літо при правильному догляді.
Квітки руелії за зовнішнім виглядом схожі на квітки стрептокарпуса, хоча ці рослини навіть не родичі. Будова квітки трубчаста, у довжину від 2 до 5 см, ротик широко розкритий і розділений на 5 пелюстків. Залежно від виду й сорту забарвлення квітів руелії може бути білого, червоного, різних відтінків рожевого, від світло-бузкового до насиченого фіолетового кольору.
Рід Руелія (Ruellia) належить сімейству Акантові і включає близько 250 видів рослин, у вигляді вічнозелених трав, напівчагарників і чагарників. Трав'янисті види руелій ростуть як грунтопокривні рослини, частіше їхні пагони стеляться по поверхні землі або звисають з висоти, тому в кімнатній культурі їх вирощують як ампельні квіти в підвісних кашпо або формують прищіпкою, як грунтопокривний кущик у широкому горщику.
Пагони руелії прикрашає подовжене бархатисте листя, найбільш декоративні види руелій з листям, що має виділені світлі прожилки.
Усі види руелії в природі ростуть у тропіках і субтропіках, тому ці рослини люблять тепло й вологу.
Освітлення. Руелія буде рясно квітувати на світлому місці, але цю рослину потрібно захищати від активних сонячних променів навесні та влітку. Якщо квітці буде не вистачати світла, то пагони рослини будуть некрасиво витягатися, а квітів з'явиться мало. Руелія буде добре квітувати в саду, помістіть квітку в захищеному від відкритого сонця місці, під кронами дерев.
Температура. Одна з головних умов розвитку тропічної квітки - це тепло. Руелія теплолюбна рослина, не терпить ні холоду, ні спеки. Улітку сприятливим є помірне тепло в межах +20…+22С, узимку температура мікроклімату не повинна опускатися нижче +17…+15С. Зробить захист рослині від протягів. Узимку не ставте горщик з квіткою на холодну основу, корені рослини в холодній землі схильні до загнивання.
Полив і підживлення. Улітку, у період росту та цвітіння, руелію поливають рясно, не допускаючи пересихання землі. Підживлення слабко розведеним комплексним добривом роблять кожні два тижні з початку весни до кінця літа. З осені полив скорочують до помірного, підживлення припиняють.
Вологість повітря. Ця рослина любить високу вологість повітря, але обприскувати гарне бархатисте листя не можна, тому що крапельки води можуть залишити плями на них. Восени й узимку, коли повітря у квартирі занадто сухе, ставте поруч із квіткою ємкість з водою й обприскуйте повітря навколо рослини.
Розмноження. На початку весни пагони рослини, що подовжилися, обрізають майже наполовину. Незабаром на старих гілочках з'являться нові зелені пагони. Зрізані частини можна використовувати для розмноження, вони легко вкорінюються у воді або вологому піску при температурі не нижче +20°С. Руелія швидко розмножується відводками, якщо покласти гілочку на землю, вона пустить свої корінці, тоді її можна відокремити від материнської рослини та відсадити у новий горщик. Кімнатна рослина руелія швидко росте й старіє, перерахованими вище способами розмноження можна обновити квітку, замінивши стару новими вкоріненими живцями.
Посадка. Для посадки руелії підійде будь-яка універсальна земляна суміш, що складається з дернової землі, перегною, торфу й піску в рівних частках. Для посадки цієї рослини краще використовувати неглибокий широкий горщик і висаджувати в нього кілька вкорінених живців, щоб створити пишну квітучу композицію.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4260 |
|
© Газета Домовик 2012-2023