Пустельна троянда аденіум

10 лютого 2016

Кімнатну квітку аденіум часто називають пустельною трояндою, тому що за красою цвітіння ця рослина не поступається королеві саду, а стовщене стебло - каудекс надає цій рослині оригінальний екзотичний вигляд.

У природі аденіуми ростуть у пекучих пустелях або тропіках Африки й досягають значних розмірів - до 3 метрів висоти, а стовщений стовбур пляшковидної форми до 1 метра завширшки.

Рід Аденіум (Adenium) належить до сімейства куртових і нараховує близько 10 видів рослин, які являють собою повільноростучі деревоподібні сукуленти. Ці рослини можуть пристосовуватися до різних умов перебування та зростають у пекучих сухих пустелях, у вологих тропіках, а також добре адаптуються у квартирах у якості горщикових рослин.

У кімнатному квітництві в основному вирощують аденіум гладкий (A. Obesum). Це незвичайна рослина із сірувато- коричневим стеблом, стовщеним біля основи, з блискучим зеленим листям зворотно ланцетної форми. Квітують аденіуми рясно та тривало, зазвичай усе літо. Великі квітки, діаметром 4-6 см, мають подовжений вінчик. Забарвлення квітів дуже яскраве та може бути однотонним від чисто білого кольору до темно-червоного або з яскравою окантовкою, переливами та штрихами.

Аденіум - надзвичайна рослина і при вмінні формувати крону та кореневу систему можна виростити рослину з вигадливою фантастичною формою. У кімнатних умовах аденіум гладкий не виростає вище 50-60 см і добре формується в карликове деревце - бонсай. Обережно! Сік аденіума отрутний, тримайте рослину подалі від дітей і тварин, а при влученні соку на шкіру змийте його з милом.

Аденіуми швидко набирають популярність, тому що мають безліч достоїнств. Почнемо з того, що аденіуми добре ростуть у квартирних умовах і вписуються в обстановку завдяки своїм невеликим розмірам, повільному росту, через що рослина зберігає свою форму й у той же час є довгожителем і при правильному догляді буде радувати вас довгі роки. Аматори красивоквітучих рослин оцінять яскраве, рясне та тривале цвітіння аденіума, що може тривати від 2-3 місяців до року.

Немаловажно й те, що цю красивоквітучу кімнатну рослину можна віднести до невибагливих та легко вирощуваних, важливо лише дотримуватися основних умов мікроклімату. 

Освітлення. Тому що батьківщина аденіума - пекуча пустеля з палючим сонцем, то й у квартирі цій рослині необхідно відвести яскраво освітлене сонцем місце, це мають бути незатемнені південні або східні вікна. При недоліку освітлення аденіум буде погано квітувати, витягатися й боліти.

Температуру влітку аденіум може переносити високу до +35°С при помірній вологості повітря. Найбільш сприятлива для росту та цвітіння температура в межах +25…+30°С.

З приходом зими, зі зниженням температури в приміщенні до +16…+20°С і зменшенням тривалості світлового дня рослина впадає в стан спокою й перестає рости, а частина листя може пожовкнути й обпасти. Однак при гарному освітленні взимку зниження температури в приміщенні є не обов'язковим і при помірному поливі втрата листя буде мінімальною.

Обприскувати рослину не рекомендується, особливо взимку. Висока вологість може викликати хвороби.

Поливають рослину помірно в міру підсихання верхнього шару землі в горщику, але повністю земляна грудка в горщику не повинна пересихати. Улітку рослину поливають часто, узимку раз на тиждень. Надлишок добрив для цієї рослини шкідливий, тому аденіум підживлюють 2-3 рази за літо.

Пересадження аденіума проводять у міру заповнення корінням всього обсягу горщика, зі збільшенням його обсягу не набагато. Пам'ятайте, що рясно цвісти аденіум буде тільки після обплутування корінням всієї землі в горщику. Молоді рослини пересаджують щорічно, дорослі через 2-3 роки. Пересадження проводять навесні, перше ніж рослина почне рости. Земля для пересадження має бути повітро- і вологопроникною зі вмістом грубозернистого піску. Можна приготувати суміш з садової землі, торфу та піску у співвідношенні 2:2:1. Дренаж на дні горщика обов'язковий, можна накласти биту цеглу або керамзит.

При пересадженні аденіумів їх трохи піднімають, вивільняючи підземну частину на 1-3 см залежно від розміру рослини. Цей прийом дозволить сформувати каудекс оригінальної форми. Пересаджуйте рослину обережно, тому що у неї ламкі корені.

Розмножують аденіуми через посів насіння і вкоріненням живців. Варто відзначити, що рослини зі стовщеним коренем можна одержати тільки при вирощування їх з насіннячка, а почне квітувати сіянець тільки у віці 1,5-2-х років. Укорінений живець розвивається швидко і може розпочати квітувати вже в перший рік.

Насіння висівають відразу після покупки, тому що воно швидко втрачає схожість. Проводять поверхневий посів по земляній суміші з присипанням зверху тонким шаром піску. Сіяти краще в невеликі теплички й ставити їх у тепле місце з температурою +25…+28°С і підтримувати високу вологість. Проростання триває 3-7 днів. Для вкорінення живців пагони зрізують улітку, підсушують, присипають будь-яким стимулятором коренеутворення й висаджують у суміш торфу та піску на вкорінення.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4892 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс