Як позбутися мошок у квіткових горщиках
Аматори кімнатних рослин рано чи пізно зіштовхуються з проблемою появи шкідників - комах, які поселяються на самих рослинах або живуть у землі. Вони харчуються соком і тканинами рослини, через що квітка перестає рости і квітувати, а масове розмноження шкідників може викликати загибель рослини. Квіткарям завжди потрібно уважно оглядати листя, стебла рослин і землю, при виявленні комах не відкладаючи вживати заходів з їхнього знищення.
Легше за все виявити літаючих мошок, звичайно, помітивши рух, мошки злітають, іноді вони літають, щоб знайти нове місце проживання, наприклад, інший горщик з рослиною. Щоб перевірити чи є літаючі комахи-шкідники на рослині, струсніть її, побачивши рух, уважно розгляньте мошок, що з'явилися.
Маленькі чорні мошки із прозорими крильцями та темним тільцем називаються грибними або огірковими комариками, а по-науковому - сциариди. У дорослій стадії ці мошки розміром 3-4 мм, не стільки шкодять рослинам, скільки досаждають господарям. Дрібні літаючі комахи в будинку завжди вважалися символом безладдя та бруду в оселі, тому дрібні мошки в будинку вкрай неприємні. У стадії личинок сциариди являють собою дрібних білих черв'ячків, які живуть у землі в горщиках і харчуються корінням рослин. Рослина, коріння якої постійно ушкоджують черв'ячки, перестає рости, виглядає пригнобленою, навіть при вологій землі в горщику в'яне, листя тьмяніє і жовтіє. Щоб ваша квітка не загинула, необхідно терміново позбуватися мошок та їхніх личинок, що живуть у землі.
Спочатку розберемося, звідки беруться мошки і як вони потрапляють у горщики до кімнатних рослин. Найчастіше личинки мошок потрапляють у горщик з рослиною разом із землею. Якщо ви використовували городню землю при пересадженні або посадці рослин, при цьому її не обробляли, то всі личинки шкідників і збудники хвороб збереглися в ґрунті й перейшли в будинок, де для їхнього розвитку є всі сприятливі умови. Щоб не заносити шкідників з вулиці, використовуйте якісну покупну землю, що була оброблена від шкідників і хвороб. Можна використати землю з городу, попередньо її необхідно прогріти в духовці при температурі +70…+80°С.
Якщо у вашому будинку з'явився навіть один горщик із зараженою личинками сциарид землею, те незабаром мошки, що вилупилися, перелітаючи від однієї рослини до іншої, будуть відкладати яйця й розмножуватися у всіх горщиках з кімнатними рослинами. Літаючі комахи-шкідники дуже небезпечні, тому що вони швидко поширюються й заражену рослину з мошками складно ізолювати. Є небезпека, що мошки можуть залітати через вентиляційні отвори та кватирки.
Розмноженню мошок у кімнатних рослинах сприяє постійно волога земля в горщиках при частих поливах. При перезволоженні земля закисає, на її поверхні з'являється цвіль, а усередині починаються гнильні процеси. Надлишкова волога в ґрунті шкідлива корінню рослин, у таких умовах воно часто загниває, а для розвитку шкідників вогкість підходить найкраще. Правильно поливати кімнатні рослини потрібно помірно, після висихання верхнього шару землі в горщику, це легко перевірити, поторкавши його пальцем.
Багата перегноєм земля також сприяє масовому розмноженню мошок у кімнатних квітах. Щоб підвищити повітро- і вологопроникні якості субстрату додавайте в суміші для посадки квітів пісок або вермикуліт. Сипуча складова в ґрунті буде пропускати надлишки води й давати доступ повітря до коренів. Якщо рослина вимагає багату органікою землю, то пісок можна насипати зверху шаром близько 5 мм. Верхній шар піску буде швидко висихати, пропускати повітря, а відкладені в ньому мошками личинки загинуть.
Позбутися мошок у кімнатних квітах можна, використовуючи комплекс заходів:
- Щоб мошки не з'явилися або не отримали масового розмноження, кімнатні рослини потрібно поливати правильно, не допускаючи зайвої вологості ґрунту.
- При посадці рослин використовуйте якісну оброблену землю.
- З появою невеликої кількості мошок закрийте поверхню землі шаром піску або деревного попелу. - Відвадити мошок може сильний специфічний запах часнику або апельсинової кірки. Розкладіть кілька пахучих шматочків на поверхні землі навколо рослини й мошки близько до них не підлетять.
- Ловити мошок можна на жовту липку стрічку, розвісивши її поруч із рослинами.
- Популярний народний метод від мошок, утикання сірників у землю голівкою вниз. Сірка з голівок сірників при поливі розчиниться в ґрунті і знищить личинок. На один горщик вистачить 4 сірники.
- Для знищення личинок у землі рослини поливають рожевим розчином марганцівки.
- Потужний засіб для знищення ґрунтових шкідників препарати «Базудин» і «Грім 2», використовуйте їх відповідно до інструкції на упаковці.
- При масовому розмноженні личинок у землі та льоті мошок, рослину краще пересадити в нову якісну землю, промивши корені, і в той же самий час мошок, що літають, знищити, розпорошивши дихлофос.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4652 |
|
© Газета Домовик 2012-2023