Різдвяна зірка. Як виростити пуансетію

9 грудня 2015

Пуансетію не дарма називають «різдвяною зіркою»: адже вона квітує в грудні, коли в Західній Європі зустрічають це свято. Але останнім часом ця ефектна кімнатна рослина полюбилася нашим аматорам квітництва.

Незважаючи на свою популярність у європейців, молочай красивіший, або пуансетія (Euphorbia pulcherrima), зовсім не абориген нашого континенту. Родом він з південної Мексики та Центральної Америки, де живе на вологих і тінистих гірських схилах. У природних умовах цей вічнозелений чагарник досягає триметрової висоти. Квітки в нього дрібні та нічим не примітні. Декоративність пуансетії надають зовсім не вони, а насичено-червоне приквітникове листя на верхівках пагонів: воно дійсно нагадує за формою зірку. А селекціонерами, на радість аматорів цієї рослини, виведені сорти з білими, рожевими, абрикосовими, двоколірними забарвленнями приквітників.

ОТОЧИТИ ПІКЛУВАННЯМ

Для того щоб куплену або подаровану пуансетію не спіткала доля традиційного букета, вік якого короткий, вдома рослині необхідно створити комфортні умови.

Місце для пуансетії краще вибрати біля південного, західного або східного вікна: вона любить яскраве, але розсіяне світло. Правда, влітку від прямих сонячних променів її доведеться притіняти.

Оптимальна для росту температура лежить у межах +18…+25°С. Під час цвітіння вона не повинна опускатися нижче +14…+16°С, а в період спокою становити +12…+14°С.

Влітку рослину поливають рясно, а взимку - помірно: ґрунт має залишатися лише злегка вологим. Квітучу пуансетію корисно регулярно обприскувати відстояною ледве теплою водою. З весни до осені кожні 2 тижні потрібне підживлення комплексним мінеральним добривом: це сприяє бутонізації по  закінченні періоду спокою.

Оскільки після цвітіння пуансетія сильно витягається, у березні її стебла обрізають на третину, залишаючи на кожному по 3-5 бруньок. Бажані розміри та густоту крони згодом підтримують за допомогою прищіпки молодих пагонів і обрізки.

ДОМОГТИСЯ ЦВІТІННЯ

Пуансетія належить до рослин короткого дня: її бутони формуються, тільки коли світлий час доби не перевищує 12 годин.

Якщо ви хочете, щоб живі зірки «запалилися» у вашому будинку й наступного Різдва, уже з кінця вересня протягом 1,5 місяця пуансетію потрібно щовечора або накривати пакетом, що не пропускає світло (вранці його знімають), або ставити в темне місце. Через пару тижнів після «скасування процедур» рослина закладає квіткові бруньки, а потім розпускаються і яскраві приквітники.

Варто відзначити, що пуансетія має яскраво виражений період спокою: після обпадання приквітників вона «іде у відпустку», що триває близько 2 місяців.

УВАГА

Листя пуансетії може зів'янути та навіть обпасти через надмірне перезволоження ґрунту або ж при недостатньому поливі. А на протязі або при занадто низькій температурі воно трапляється раптово обпадає і без ознак зів'янення.

Якщо ж повітря в кімнаті пекуче і сухе, краї листя жовтіють або стають коричневими.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ

Жителі Центральної Америки використовують молочний сік пуансетії для зведення бородавок, а також як знеболюючий засіб при зубному болі. Крім того, його наносять на місця укусів комах. А припарки зі здрібненого листя знижують біль при ревматизмі та радикуліті.

ВАЖЛИВО

Подібно до усіх інших молочаїв пуансетія виділяє молочний сік, що може викликати подразнення шкіри. Особливо варто берегти очі. Влучення його в травний тракт приведе до блювоти та поносу. До того ж у чутливих людей можлива алергія на цю рослину. Тому, займаючись обрізкою і пересадженням пуансетії, найкраще надягати гумові рукавички, а по закінченні всіх робіт ретельно вимити руки з милом.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4199 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс