Кімнатні рослини: сезонні роботи в грудні

26 листопада 2015

Узимку у квартирі сухо й темно. Тому всі кімнатні рослини вимагають особливої турботи й уваги з нашого боку.

СПИСОК РОБІТ У ГРУДНІ

Досвічування, зволоження повітря, профілактика від хвороб і шкідників (попелиця, щитівка, павутинний кліщ).

Підживлення квітучих кімнатних рослин (камелії, азалії, цикламени, сенполії, зигокактуси, каланхое).

Посів насіння кімнатних рослин (аденіуми, пассифлори, цикламен).

Підживлення вічнозелених  кімнатних рослин.

Полив для кімнатних рослин, що перебувають у стані спокою (фуксії, пеларгонії), потрібно виключити.

Посадка бульб глоксиній і ахіменесів при проростанні бруньок (кінець місяця).

СУХЕ ПОВІТРЯ У КВАРТИРІ

Звичайно, стан рослин залежить від наших зусиль. Але є такі, з якими в принципі дуже важко злагодити взимку в житлових приміщеннях, оскільки від батарей іде дуже сухе повітря. Це акаліфа, алоказія, аспленіум, брунфельсія, врієзія, колумнея. 

Якщо у вас немає можливості підвищити вологість повітря, зверніть увагу на більш невибагливі та невимогливі до вологості повітря види рослин. 

Добре зимують у кімнатних умовах антуріум, алое, традесканція, фікус каучуконосний, еухарис, хойя, хлорофітум.

УТЕПЛЕННЯ ПІДВІКОННЯ

Для розміщення кімнатних рослин на підвіконні взимку потрібно утеплити вікна й заклеїти щілини. 

Якщо підвіконня холодне, під  горщики підкладіть підставку, що утеплює: килимок з губчатої гуми, туристичну пінку, пінополістерол.

ДЕКАБРИСТ

Декабрист (зигокактус Шлюмбергера) у період бутонізації та під час цвітіння не любить зміну місця і може скинути бутони. Якщо ви хочете купити квітучий зигокактус у садовому центрі, перед транспортуванням горщик потрібно ретельно обмотати в кілька шарів обгортковим папером. Якщо на вулиці морозно, то покупку краще взагалі відкласти. 

Полив під час цвітіння декабриста має бути помірним, температура близько +20°С. Після цвітіння декабриста полив скоротіть, щоб рослина перейшла в стан спокою на 2-3 місяці.  

ДРАЦЕНА САНДЕРА

Листя драцени Сандера живуть у середньому 2 роки. Згодом нижні листочки починають жовтіти з верхівки й обпадати. Для пробудження сплячих бруньок обприскуйте стовбур стимуляторами росту (Епін, Циркон).

Якщо вам, навпаки, подобається необлиствене голе стебло, виламуйте паростки, що з'являються. Кінчики листя, що відмирає, потрібно обрізати ножицями до здорової тканини. Навіть частина листа буде працювати на рослину, тому цілком їх не видаляйте.

МІНІАТЮРНІ ПЕЛАРГОНІЇ 

При яскравому освітленні листя мініатюрних зірчастих пеларгоній стає ще гарнішим. У строкатих сортів на листі проявляється яскраве зонування.

Однак, узимку пеларгонії цієї групи краще переносять темні місяці без додаткового підсвічування. Бажано вибрати південне, або південно-східне/південно-західне вікно. Тільки для строкатих сортів потрібно забезпечити додаткове освітлення на 3-4 години на день. Причому зовсім не обов'язково, щоб це були фітолампи,  достатньо звичайних ламп із відбивачами. Головне, щоб вони перебували над рослинами не занадто високо.

ЗАХИСТ РОСЛИН ВІД ШКІДНИКІВ

Позбутися обридлих мошок і грибних комариків допоможуть засоби для боротьби з комарами. Розставте на підвіконні бездимні спіралі, увімкніть електрофумігатори з пластинами. Липкими стрічками для лову мух можна обгорнути горщики. Не забувайте обновляти засоби. Щоб погубити личинки, давайте ґрунту повністю просихати між поливами. Рослини від недовгої "посухи" не постраждають.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3588 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс