Нежива краса педилантуса

22 липня 2015

Уперше побачивши педилантус титималоїдний, багато хто може подумати, що це штучна декоративна рослина, тому що стебла і листя цієї рослини яскраво-зеленого кольору з восковим блиском начебто зроблені із пластмаси. Неживу красу педилантусу додають зиґзаґоподібні стебла із прямим ростом, що мало гілкуються, і воскове листя, що стирчить у різні боки, зі строкатим забарвленням.

Педилантус - сукулентна рослина, належить до сімейства молочайних (Euphobiaceae) і є родичем іншим популярним кімнатним рослинам з цього сімейства - молочаю трикутному, молочаю Миля, пуансетії, безлистому молочаю тирукалі. Усі ці рослини містять отрутний молочний сік. Якщо зламати гілочку, то на ранці незабаром виступить біла крапелька, а при влученні цього соку в очі або на шкіру він викликає сильне подразнення, тому при догляді за молочаями будьте обережні, використовуйте рукавички і розміщайте рослини в недосяжності для дітей і тварин.

Незважаючи на небезпечні властивості, багато рослин із сімейства молочайних завоювали велику популярність в аматорів кімнатних рослин, завдяки своєму незвичайному декоративному вигляду, невибагливості, простоті у догляді та швидкому росту.

Рід Педилантус включає близько 15 видів рослин, у природі вони зростають у тропічних і субтропічних районах Центральної та Південної Америки.

Зацвітає педилантус пізньою осінню або взимку. На верхівках стебел з'являються дрібні непоказні квітки, а яскравим цвітіння роблять два червоних криючих листка біля основи суцвіття. Через форму приквітників назва рослини із грецької перекладається «pedilos» - сандалій і «anthos» - квітка.

Зелені стебла педилантуса швидко ростуть, за рік вони можуть додавати у висоту 15- 20 см. На відкритому повітрі стебла досягають висоти 2 метри, а в кімнатних умовах зазвичай не перевищують висоти 60-80 см.

Сукулентом педилантус роблять м'ясисті стебла, у них рослина накопичує вологу. У посуху, що часто трапляється в місцях де зростає педилантус, щоб знизити випаровування рідини рослина скидає листя, а зелені стебла, що оголилися, починають виконувати роботу листя.

У кімнатних умовах педилантус часто вирощують для прикраси інтер'єру, його розміщають на підлозі або широких підвіконнях у великих світлих приміщеннях. Дуже популярний сорт variegatus зі строкатим забарвленням листя з білими та рожевими смужками.

Освітлення. Строкатим різновидам педилантуса необхідне яскраве сонячне освітлення, щоб листя рослини придбало виразне розцвічення. Але при переміщенні рослини відразу з тіні на сонце або у спекотні сонячні дні можуть з'явитися опіки на листях, тому поки рослина не адаптується до інтенсивного освітлення її потрібно притіняти.

Температура. Педилантус – теплолюбна рослина, швидко росте при температурі +24...30…30°С, узимку його потрібно оберігати від холодних протягів і не ставити на холодну підлогу або підвіконня.

Полив. Незважаючи на те, що педилантус - сукулент, це вологолюбна рослина. Улітку підтримуйте ґрунт у горщику постійно помірно вологим. Коли земляна грудка пересихає, педилантус зазвичай скидає листя, його стебла оголюються і стають некрасивими.

Вологість. Узимку поруч із опалювальними приладами занадто сухе повітря може стати причиною засихання кінчиків і країв листя. Щоб листя залишилося здоровим і гарним, підвищуйте вологість повітря, часто обприскуючи рослину. Підживлювати педилантус потрібно у весняно-літній період, коли активно ростуть пагони та листя. Комплексне добриво для кімнатних рослин розводьте у два рази менше норми зазначеної в інструкції та поливайте цим розчином через 3-4 тижні.

Пересаджувати педилантус потрібно на початку весни, коли корені заповнять увесь обсяг горщика. На дно обов'язково насипте дренаж. Земля має бути живильною і пухкою із чистим річковим піском. При пересадженні не можна заглиблювати стебла.

Розмножують педилантус в основному вкоріненням верхівкових живців. Щоб рослина вийшла пишною, у горщик висаджують три-чотири живця. Укорінення живців роблять і для омолодження рослини. Зріжте у старої рослини верхівки пагонів довжиною 8-10 см, підсушіть зрізи. Після висадіть живці в торфо-пісчану суміш, накрийте банкою для збереження вологості і поставте в тепле місце. Через 2-3 тижні у живців з'явиться коріння, і вони почнуть рости.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5170 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс