Рятуємо рослини від спеки

22 липня 2015

Літо в розпалі, спека не відступає. Точніше, вона начебто тільки набирає обороти. А значить, нашим улюбленим грядкам доводиться несолодко. Тривожно й нам. Перше, що робимо, так це хапаємося за лійку або шланг і ллємо, ллємо, ллємо. Але це не зовсім правильно, тому що з водою ми вимиваємо із ґрунту живильні речовини. Що ж робити?

МУЛЬЧУВАННЯ ҐРУНТУ

У якості мульчі підійдуть навіть старі газети, кора, щебені, тирса. По-перше, мульча зменшить випаровування вологи з поверхні ґрунту й убереже поверхневі корені від пересихання, а, по-друге, органічні залишки, що перегнивають, (якщо це органічна мульча) дадуть живлення червам і ґрунтовій мікрофлорі.

РИХЛІТЬ

Розпушування рівнозначне гарному поливу. Найбільший ефект ви отримаєте, якщо на ранок після вечірнього поливу добре спушите грядки. Так ви не тільки зменшите випаровування дорогоцінної вологи із ґрунту, але й, по-перше, забезпечите кореневу систему киснем, а по-друге, запобіжите утворенню твердої кірки на поверхні ґрунту.

ОСВІЖАЮЧІ ПОЛИВИ

Душ із форсунок, що дрібно розпорошують воду, дозволить трохи знизити температуру повітря. Тільки не варто робити це в саме пекло. Найкраще в першій половині дня, з 10 до 12 години. Пізніше ви тільки спалите рослини.

Увага! Рясні поливи на відміну від освіжаючих варто виконувати рано вранці або у вечірні, але не нічні години, щоб краплі вологи встигли випаруватися до настання сутінків і не спровокували хвороби рослин. Температура води при поливі для всіх культур повинна бути не нижче 18-25°С! 

ПОЛИВАЙТЕ РЯСНО

Звичайно, освіжуючими поливами не можна замінити звичайний полив. І тут є одне дуже важливе правило: краще поливати рясно та рідше, ніж потроху і частіше. Поливаючи невеликими порціями, ми змочуємо лише верхній шар ґрунту і не заповнюємо втрату тієї вологи, що корені рослин забирають не з поверхні, а з глибоких шарів. Так ми стимулюємо розвиток слабких, високо розташованих корінців. Але саме ці поверхневі шари найчастіше піддані пересиханню. Тому й коренева система рослини стає більш вразливою. Правильна глибина зволоження ґрунту при поливі під овочевими і квітковими культурами - близько 60 см, під деревами і чагарниками - не менше 1 м.

Порада. Частота поливу залежить від типу ґрунту. Глинисті та суглинні ґрунти вимагають більш рідких, але рясніших поливів, а от піщані і супіщані - більш частих. Торф'янисті ґрунти теж вимагають рясних поливів, як і глинисті, але поливати їх потрібно частіше, вони як губка.

САДЖАЙТЕ РОСЛИНИ ТІСНІШЕ

Ця порада скоріше на майбутнє, тому що в середині літа виконати її складно. Якщо рослини посаджені занадто рідко, сонячні промені зайво нагрівають ґрунт, він розтріскується, і коренева система рослин розвивається неправильно. Саджати потрібно так, щоб листя прикривало всю поверхню землі, закриваючи її від сонця. Оптимальна температура ґрунту, комфортна рослинам, 18-26°С.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5055 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс