Нертера - коралові мохи

9 липня 2015

Серед рослин, у яких плоди грають для нас більш декоративне значення, чим квітки, витончена нертера гренадська стоїть на першому місці. Нерідко з нею обходяться дуже несправедливо - як з недорогою однолітньою кімнатною рослиною, котру купують на один сезон. Насправді ж цю ефектну рослину можна культивувати протягом багатьох років.

Ягоди рослини неїстівні, можуть бути отрутними для свійських тварин.
Ягоди рослини неїстівні, можуть бути отрутними для свійських тварин.

Нертера, рід багаторічних сланких трав'янистих рослин сімейства Маренових. Виходець із субтропічних і тропічних областей Південної півкулі. В оранжереях і кімнатах культивують нертеру гранадську або притиснуту (N. granadensis, або N. depressa), розповсюджену в Центральній і Південній Америці, на островах Тасманія і Нова Зеландія. Рослина утворює густі куртини, прикрашені влітку та восени яскравими жовтогарячими плодами.

Нертера росте швидко і віддає перевагу яскравому розсіяному світлу, але без прямих сонячних променів. Добре росте в напівтінистому місці. У літній період бажано винести рослину на відкрите повітря, але варто захистити її від прямих сонячних променів, опадів і протягів. 

В осінньо-зимовий період необхідним є гарне освітлення, можна використовувати додаткове підсвічування лампами денного світла, розміщаючи їх над рослиною на відстані 50-60 см. При недоліку освітлення при високих температурах у зимовий період рослина стоншується, витягається, втрачає свою декоративність.

Для кращого росту нертеру варто тримати в приміщенні із прохолодною температурою. У весняно-літній період оптимальна температура 20-22°С. Восени температуру плавно знижують до 10-12°С. У зимовий період оптимальний мікроклімат при температурі близько 10°С, з гарним освітленням. У період спокою (жовтень-березень) бажано провітрювати приміщення, де знаходиться рослина.

Якщо нертера залишена зимувати вдома в підходящих умовах і навіть благополучно дожила до кінця зими, то з настанням більш теплих днів, тобто коли температура не опускається нижче 6-7°C, її намагаються винести на відкрите повітря, у добре освітлене і захищене від протягів місце. З моменту, коли на місці квіток починають зав'язуватися ягоди, нертеру можна заносити у квартиру.

Нертеру у вегетаційний період поливають помірно, через день-два після того як верхній шар субстрату підсохне. У зимовий період при триманні рослини при оптимальній температурі близько 10°С, субстрат підтримують у вологому стані, при цьому полив виробляється невеликою кількістю води і дуже обережно. Тільки тоді, коли з'являться перші весняні листики, можна буде поливати рослину у звичайному режимі - регулярно і помірно.

Нертера в період вегетації віддає перевагу високій вологості повітря, рослині необхідно постійне обприскування м'якою водою кімнатної температури. Обприскування проводять тільки до появи квіточок: на квіти і ягоди вода не повинна потрапляти. 

Один раз на місяць у період вегетації потрібно вносити комплексні мінеральні добрива.

Якщо рослина успішно перезимувала, то її пересаджують навесні до початку цвітіння. Ємкість для нертери має бути широкою і неглибокою. Ґрунт повинен бути пухким і вологоємним. Субстрат складають з дернової, листяної, перегнійної землі, торфу та піску (1:1:1:1:1). При пересадженні землю не ущільнюють і не втрамбовують, на дно необхідно класти дренаж.

Рослину розмножують насінням і діленням кореневищ.

Насіння нертери висівають у січні-лютому в широку ємкість, наповнену субстратом, що складається з листяної землі і торфу з додаванням піску в рівних частинах, на дно ємкості кладуть дренаж. Покладене як можна рідше на поверхню ґрунту насіння прикривають тонким шаром субстрату. Посадки злегка ущільнюють, збризкують із пульверизатора і накривають склом. Горщик з посівами ставлять у тепле місце (20-22°С); для насіння нертери характерне повільне і недружнє проростання. З появою сходів горщик із сіянцями ставлять на світле підвіконня.

Нертеру зручно розмножувати діленням кореневищ на початку літа (після того як обпадуть ягоди). Частину кореневища потрібно пересадити у свіжу ґрунтову суміш. На дні горщика необхідно зробити гарний дренаж з колотих глиняних черепків або керамзиту.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3311 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс