Каланхое Блоссфельда - квітка під ковпаком

11 лютого 2015

Каланхое Блоссфельда - кімнатна рослина, яка настільки невибаглива, що її можна рекомендувати не тільки починаючим квіткарям, але навіть маленьким дітям, які намагаються самостійно доглядати за зеленими вихованцями. 

Серед переваг каланхое квітучого - компактний розмір (рослина рідко досягає 40 см), багата колірна палітра (з п'яти основних кольорів селекціонери вивели безліч проміжних відтінків), лікувальні властивості листя (сік каланхое має протизапальні властивості та загоює рани).

Каланхое Блоссфельда (Kalanchoe blossfeldiana) - багаторічна трав'яниста сукулентна квіткова рослина; вид роду Каланхое (Kalanchoe) сімейства Товстянкові (Crassulaceae). У дикому виді зустрічається на Мадагаскарі. Популярна красивоквітуча кімнатна рослина.

ДОГЛЯД

Каланхое Блоссфельда віддає перевагу помірному поливу без пересушування земляної грудки, субстрат має бути пухким і вологим, однак застій води вкрай небажаний. Він може привести до заболочування ґрунту, загнивання коренів і загибелі рослини. Каланхое, будучи тропічним гостем, віддає перевагу вологому повітрю та високій температурі. Узимку температура повітря не повинна опускатися нижче 18°С. Припустиме зниження до 13-15°С, але в цьому випадку розвиток каланхое повністю загальмується.

У період активної вегетації рослину підживлюють комплексними добривами. Для посилення розгалуження рослину прищипують. При належному догляді каланхое може квітувати практично цілий рік. Однак деякі квіткарі не можуть домогтися рясного цвітіння, незважаючи на підживлення, правильний полив і інтенсивне освітлення. Саме в ньому, у освітленні, і криється секрет успішного вирощування каланхое. Справа в тому, що рослина віддає перевагу яскравому сонячному світлу, добре почуває себе на південних вікнах, однак при довгому світловому дні каланхое не квітує. У цьому випадку рослині штучно зменшують світловий день, поміщаючи її в темне місце або накриваючи паперовим ковпаком. Останнє є переважнішим, оскільки, закриваючи рослину від світла, ви не змінюєте умов її звичного перебування.

Рослина квітує переважно взимку та навесні, тому навіть у зимовий період підживлення не припиняють, тільки скорочують їхню кількість. Не слід використовувати добрива з великим вмістом азоту, це приводить до набору зеленої маси. Можна підживлювати каланхое добривами для кактусів і сукулентів. Для посилення цвітіння рекомендується вирощувати каланхое в тісному горщику. Це не тільки стимулює рясне цвітіння, але й стримує ріст рослини.

Навесні каланхое пересаджують. Рослина не вимоглива до субстрату, головне - забезпечити якісний дренаж. Розмножують каланхое верхівковими живцями. Їх вкорінюють у воді, після чого висаджують у компактний горщик.

Рослині не потрібен тривалий період спокою. Щоб забезпечити повторне цвітіння достатньо протягом місяця витримувати скорочений світловий режим. Тривалий дефіцит світла приводить до появи витягнутих безформних пагонів блідо-зеленого відтінку. Їх обрізають, надаючи рослині потрібну форму. Навіть сильна обрізка при живих нижніх бруньках каланхое не страшна. Рослина досить швидко набирає зелену масу і здобуває привабливий вигляд.

ХВОРОБИ І ШКІДНИКИ

Каланхое Блоссфельда стійке до хвороб і шкідників. Однак сильна вологість повітря та надлишок азоту в ґрунті можуть привести до виникнення борошнистої роси. Це грибкове захворювання, яке лікують фунгіцидними препаратами. На противагу, при надмірній сухості рослину можуть атакувати борошнисті червці. Їх видаляють механічним способом, збільшують вологість повітря, рослину обробляють інсектицидами.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3867 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс