Царський фрукт
Цей соковитий з кислинкою фрукт, зернятка якого нагадують розсип дорогоцінних каменів, з дитинства знайомий кожному. Його можна любити, можна не любити, але заперечувати цілющі достоїнства граната безглуздо.
ЦІЛЮЩІ ВЛАСТИВОСТІ ГРАНАТА
Про лікувальні властивості граната вперше згадував давньогрецький лікар Гіппократ, що застосовував гранатовий сік для зняття болю у шлунку, а шкірку - для лікування кишкових розладів. Квітками граната Авіцена успішно зупиняв кровотечі, лікував хвороби горла, дизентерію, а також використовував як жарознижуючий засіб.
Гранат - справжнє джерело корисних вітамінів і речовин. У ньому містяться фруктоза і глюкоза, яблучна, лимонна, щавлева кислоти. А також танін і мінеральні речовини - магній, марганець, кальцій, калій, кобальт, і вітаміни В, С, РР, і фітонциди. До речі, в одному плоді може міститися 40 відсотків добової норми вітаміну C.
Учені встановили, що в гранатовому соку міститься антиоксидантів більше, ніж у соку лохини, журавлини, у зеленому чаї та у червоному вині. За допомогою граната можна зняти головний біль, знизити артеріальний тиск, усунути кашель, нормалізувати травлення. І найцікавіше, що цілющими є не тільки соковиті зернятка граната: у справу йдуть і шкірка, і квітки, і навіть листя.
ВІД УСІХ ХВОРОБ
Шкірка граната містить поліфеноли, що пригнічують ріст мікробів. Тому, з'ївши зернятка, залишіть шкірку, висушіть її, і, запаривши окропом, використовуйте при розладах кишечнику. Цей засіб замінить таблетки. Справді, навіщо труїти себе хімією, якщо є прекрасні натуральні ліки.
Відвар, зроблений зі шкірки, лікує стоматит. Для цього 20 г висушеної шкірки залийте окропом (200 г) і кип'ятіть 30 хвилин. Потім додайте кип'ячену воду, щоб збільшити обсяг до початкового, і полощіть порожнину рота. Цей же відвар допоможе позбутися пітливості ніг. Протирайте ним ноги пару разів на день. Після не витирайте, а дайте ногам висохнути. Потім надягайте чисті панчохи, шкарпетки, і через кілька днів ваша проблема буде вирішена.
Сік граната відмінно бореться із застудою. Він знижує температуру, допомагає при ангіні. Розведений з водою у співвідношенні 1:1 сік використовують для полоскання горла. Ангіна проходить швидше, якщо цю процедуру проробляти три рази на день. Гранатовим соком легко можна підняти гемоглобін, наприклад, після рясних місячних. Однак, якщо у вас є проблеми зі шлунком, необхідно розвести сік водою, від цього склад соку не зміниться, зате надлишок кислоти не зашкодить шлунку.
Гранатовий сік використовують для збудження апетиту, для поліпшення функцій шлунка й обміну речовин, у якості антицинготного, сечогінного, жовчогінного, знеболюючого, протизапального, антисептичного, загальзміцнювального та жарознижуючого засобу. Гранатовий сік призначають при анемії, застудних і інфекційних захворюваннях, хронічному коліті, діареї, аритмії, асциті, атеросклерозі, променевій хворобі, інфекційному гепатиті, поганому зсіданні крові, а також при доброякісних пухлинах. Навіть при опіках можна використовувати гранат, рясно змазавши соком уражене місце.
Глистогінні властивості відвару та настоянки кори граната відомі з найдавніших часів. Про це писали й Цельс у трактаті «Про медицину», і Діоскорид у творі «Про лікарські засоби», і лікарі середньовічної Європи. Зараз препарати з кори граната використовують не тільки в якості глистогінного засобу. Дослідженнями встановлено, що кора граната гнітить черевнотифозну, туберкульозну, кишкову, дизентерійну і паратифозну палички, а також холерних вібріонів та інші хвороботворні бактерії. Подібними властивостями володіють коріння рослини та шкірка її плодів.
Листя граната має антибактеріальну активність і використовується при лікуванні різних інфекційних захворювань. Крім того, настій і відвар листя - це гарний загальнозміцнювальний засіб.
Квітки граната мають в'яжучі та антисептичні властивості. Препарати, що містять їх, призначають при хворобах горла, риніті та багатьох інших захворюваннях дихальної системи. Також це ефективний кровоспинний і знеболюючий засіб. Компреси із квіток граната використовують для розсмоктування запальних інфільтратів.
Перегородки граната додають у чай. Такий напій заспокоїть нервову систему та зніме перенапругу.
Фітогормони, що містяться в кісточках граната, дуже корисні при клімаксі. Підсмажені кісточки граната в суміші з насінням маку застосовують для лікування дизентерії, діареї та бронхіту.
Сік граната містить багато органічних кислот, що псують зубну емаль і подразнюють шлунок. Тому сік рекомендують розбавляти водою у співвідношенні 1:1, а після вживання полоскати рот. Для осіб, які страждають гемороєм або запорами, гранат шкідливий, оскільки він кріпить кишечник.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4346 |
|
© Газета Домовик 2012-2023