Навіщо кактусам колючки
Думаєте, тільки для самооборони? А ось і ні. Їхнє завдання зводиться не тільки до цього, вона набагато ширше й цікавіше. Давайте разом «пробіжимося» по колючках кактусів і коротенько ознайомимося з їхніми функціями.
Колючки у кактусів відрізняються величезною розмаїтістю. Бувають гострі, як голки, при цьому довгі й короткі.
Вигнуті і гачкоподібні, тверді і м'які, променисті й переплетені в клубочки, пір'ясті й волосоподібні, що більше нагадують пух. Усіх різновидів і не перелічити. Але, незалежно від своєї зовнішньої будови, вони відіграють першорядну роль у житті рослин сімейства кактусових.
У першу чергу вони служать для поглинання вологи. Адже в тих місцях, де ростуть ці незвичайні рослини, довгими місяцями, а часом і роками, відсутні дощі.
Як правило, у пустелях протягом доби спостерігається різкий перепад температур. Наприкінці ночі може бути всього пару градусів тепла, а в середині дня повітря розжарюється до +40...+50° С. Звісно, що за таких умов іде інтенсивна конденсація водяних парів з утворенням рясної роси. Саме так роса і служить кактусам основним джерелом вологи.
Кактуси здатні поглинати воду всією поверхнею стебла, але колючки роблять це особливо інтенсивно. Вони є видозміненим листям, що нагадує мікроскопічно тонкі трубочки, які активно поглинають найменшу вологу. Так, з однієї краплі не нап'єшся. Але ж на одному дорослому кактусі тисячі колючок! І кожна вранці добуває свою крапельку роси. Так і вгамовують спрагу ці колючі рослини.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3505 |
|
© Газета Домовик 2012-2023