Араукарія - кімнатна ялинка
Батьківщина араукарії різнолистої - острів Норфолк (Австралія), рослина ця теплолюбна, зовсім не виносить негативних температур і в наших кліматичних умовах здатна рости тільки в кімнаті.
Це одна з небагатьох хвойних порід, що нормально переносить вирощування у кімнатних умовах. М'яка на дотик, хвоя араукарії у різних видів має різну форму. Форма може бути голчастою, чотирикутною або шилоподібною. У всіх видів араукарії забарвлення хвої світло- або яскраво-зелене. У природі вона досягає у висоту 60 метрів, але в будинку, у тісній ємкості ріст її сповільнюється, і араукарія рідко буває вище півтора метри.
Улітку араукарія віддає перевагу розсіяному світлу і свіжому повітрю. Можна перенести її на вулицю в півтінь або виставити на балкон, але тут їй потрібний захист від яскравого сонця. Узимку ж їй більше подобається знаходитися в прохолодному (плюс 14-20 градусів) світлому приміщенні, у спекотних опалювальних кімнатах вона страждає від сухості повітря, і її доводиться часто обприскувати водою.
Поливати араукарію потрібно рівномірно, не заливаючи, але і не допускаючи пересихання земляної грудки. Частота поливів залежить від температури повітря в приміщенні.
Підживлювати австралійську «ялинку» необхідно в період активного росту (він триває з лютого по жовтень) раз на два тижні невеликими - приблизно половина від рекомендованих на упаковці - дозами комплексного добрива для хвойних, азалій або інших кальцефобних (не люблячих вапно) рослин.
Молоді екземпляри араукарії пересаджують щороку, великі - раз на 3-4 роки. Ґрунтова суміш - або готова, застосовувана для хвойних, або складена з дернової, листяної, перегнійної землі, торфу (або ще краще - хвойної землі) і піску, узятих у рівному співвідношенні. Точно витримувати пропорції не обов'язково, земля просто має бути досить живильною, пухкою та мати слабокислу реакцію за рахунок додавання торфу або хвойної землі.
Щоб араукарія розвивалася рівномірно та красиво, її треба періодично повертати стосовно світла. До речі, на недолік світла та на пересушування араукарія реагує оригінально - у неї обпадають не голки, як у інших хвойних, а цілі гілочки.
Араукарія страждає від шкідників набагато рідше більшості кімнатних рослин, але іноді при порушенні умов мікроклімату вражається павутинним кліщем або борошнистим червцем. Боротися з ними бажано спеціальними препаратами. Але того ж кліща краще просто не допускати до рослини. Отут чудово допомагає найпростіша профілактика - підтримка достатньої вологості повітря, а також періодичне обприскування рослини водою або купання під душем. Борошнистий червець, як правило, заноситься з покупними рослинами, так що карантин і профілактичні обробки нових вихованців убережуть від цієї напасті.
Розмножувати араукарію вдома вкрай складно. На превелику силу можна вкоренити лише верхівкові живці (тобто доведеться зрізати верхівку, що неабияк зіпсує зовнішність рослини), та й то лише із застосуванням стимуляторів і нижнього підігріву. Правда, іноді в продажі буває насіння.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5437 |
|
© Газета Домовик 2012-2023