Хойя - вічнозелена квітуча ліана
Це одна з найпоширеніших кімнатних квітучих ліан. Свою назву вона отримала на честь англійського садівника Т. Хоя.
Найбільш популярна хойя м'ясиста. Це вічнозелена в’юнка рослина довжиною до 6 м. Пагони досить тонкі, що потребують додаткової опори. Темно-зелене листя невелике, товсте, жорстке, овальної форми, покрите восковим нальотом. Незаперечне достоїнство рослини - ароматні квітки. Квітує хойя щорічно. Квітки білі з рожевою коронкою в центрі, мають форму зірочок, зібрані в розетку.
ВИДИ
У природі існує близько 200 видів хойї, у кімнатній культурі вирощують тільки два: хойю прекрасну (Hoya bella Hook.) і хойю м'ясисту (H. carnosa R. Br.).
ДОГЛЯД ЗА РОСЛИНОЮ
Квітує хойя щорічно. Квітки білі з рожевою коронкою в центрі, мають форму зірочок, зібрані в розетку. Після того як навесні з'являються бутони та починається цвітіння, рослину не рекомендується чіпати або переставляти з місця на місце. Інакше бутони та квітки, що вже розпустилися, почнуть обпадати. Кожне суцвіття квітує по кілька тижнів. Квітки хойї виділяють нектар і видають приємний сильний аромат. Чим доросліша рослина, тим вона рясніше та триваліше цвіте. Після того як квітки зів'януть і обпауть, квітконіжки не варто ні торкати, ні обривати, тому що наступного року саме на них знову утворяться квітки.
Якщо у вас сонячне вікно, хойя щорічно протягом багатьох років буде радувати своїм квітучим виглядом, а ось на північних вікнах вона квітує значно слабкіше або не цвіте взагалі. Пам'ятайте, хоч рослина і світлолюбна, але в літній полудень її необхідно ховати від прямих сонячних променів. В іншому хойя досить невибаглива рослина, і догляд за нею не має складностей. Навесні та влітку рясно поливають і обприскують. Оптимальна температура в цей період 22-25°С. Необхідним є провітрювання приміщення, де росте хойя, але на відкрите повітря її виносити не можна. Взимку полив зменшують, обприскування припиняють, температура повітря не повинна перевищувати 12-15°С. Може зимувати і при більш високій температурі, але цвітіння в наступному році буде не таким рясним. Починаючи з весни та протягом усього вегетаційного періоду хойю підживлюють 2 рази на місяць комплексним мінеральним добривом для кімнатних рослин.
Якщо пагони стають занадто довгими, частину можна обрізати. Краще обрізати довгі ростові пагони, залишаючи короткі гілочки, на яких відбувається цвітіння.
Розмножується навесні або восени живцями пагонів попереднього року. На кожному заготовленому живці має бути не менше двох пар листя. Зріз роблять не безпосередньо під вузлом, а нижче, тому що коріння з'являється на міжвузлях. Вкорінюється у воді, піску або субстраті, що складається з торфу та піску (2:1) при температурі не нижче 20°С. Після того як живці вкоренилися, їх висаджують по кілька штук в один горщик. Рекомендується земляна суміш, що складається з дернової, листяної землі, перегною, торфу та піску (2:1:1:1:1).
Дорослі рослини пересаджують через 2-3 роки. Крім хойї м'ясистої, культивують менш розповсюджену хойю прекрасну. Це невеликий чагарник зі звисаючими пагонами, що рясно гілкується. Листя істотно дрібніше, ніж у попереднього виду, воно злегка опушене та має трикутну форму. Квітки з більш яскравою темно-червоною коронкою. Її використовують як ампельну рослину. Вона прекрасно виглядає в підвісному кошику. Догляд за нею такий же, як за хойєю м'ясистою, хоча вона більш примхлива і теплолюбна.
Ушкоджується павутинним кліщиком, щитівкою і попелицею.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6058 |
|
© Газета Домовик 2012-2023