Абутилон. Вирощуємо кімнатний клен з насіння
Кімнатний клен, канатник або абутилон широко розповсюджений у культурному квітництві в усьому світі. До найважливіших переваг цієї рослини, у першу чергу, необхідно віднести її невибагливість. Крім цього, одним з істотних плюсів абутилона є його швидкий ріст, а достаток його чудових суцвіть робить цю рослину ідеальною для вирощування в умовах кімнат і оранжерей.
Висота абутилона як правило досягає півтора-двох метрів. Вічнозелена крона цієї рослини досить густа і вимагає підтримки зовнішніх комфортних умов. Листя абутилонів віддалено нагадує листя клена, звідси відбувається його друга назва - кімнатний клен. На сьогоднішній день виведено безліч сортів і гібридів канатника, які відрізняються розміром і забарвленням листя, а також мають широку гаму забарвлення суцвіть.
Абутилон можна вирощувати з насіння, але при цьому може вирости рослина не схожа за зовнішніми ознаками на батьківську. Зазвичай не передається яскравість квітів абутилона у нещодавно виведених не устояних гібридів, так само не завжди передається строкатість рослини.
Насіння абутилона звичайно продається у квіткових магазинах. Але потрібно пам'ятати, що воно швидко втрачає схожість, котра через два роки знижується у два рази. Гарні результати дає насіння від квітки абутилона вирощеного в домашніх умовах. Дозріле (почорніле) насіння кімнатного клена виймають з плодів-коробочок і тримають у темному місці, через місяць воно готове до посадки.
Насіння кімнатних абутилонів висівають у будь-який час року. Звичайно, добре вдається вирощування клена абутилона з насіння навесні, але якщо у вас уже є насіння, його потрібно терміново висіяти, тому що воно може втратити свою схожість.
Перед посівом насіння квітів абутилона загортають у серветку або туалетний папір і замочують на 12 годин. У воду для замочування іноді додають стимулятор росту, наприклад "Фітоспорин". Можна насіння покласти на вологу серветку і проростити до появи зелених сім'ядоль і досить довгих корінців. Пророщене таким чином насіння абутилона надалі швидше проростає. Намочене або пророщене насіння клена сіють у готовий легкий субстрат: у рівних частинах родючий ґрунт, пісок (або вермикуліт, перліт) і торф. Деякі квіткарі сіють насіння кімнатного клена в торфо-перегнійні таблетки.
Субстрат воложать і висівають насіння абутилона на глибину 5 мм. Коробку з посівом накривають плівкою і тримають при температурі від +15 до +20, постійно провітрюють (не менше 1 разу на добу), при необхідності обприскують із пульверизатора. Для дружних сходів насіння, добре його поливати розчином «енергену». Потрібно стежити, щоб земля була завжди вологою, інакше абутилони не зійдуть. Зазвичай сходи з'являються на 14-25 день.
З появою 3 справжніх листочків рослини абутилона, вирощені з насіння, пересаджують у горщики. Якщо корінь має мало бічних відгалужень, його пікірують (відщипують 1/2 довжини). Пересаджені рослини прикривають плівкою, все частіше і частіше відкриваючи її, привчаючи сіянці до сонячного світла. У цей час кімнатні абутилони мають отримувати достатньо світла, інакше вони сильно витягнуться, але потрібно прикривати їх від палючих променів сонця. Через місяць вирощування на постійному місці, абутилон можна підживлювати мінеральними добривами.
Клен абутилон вирощений з насіння дозволяє отримати рослини, що квітують в цьому ж році, іноді це трапляється вже через 6 місяців після посіву. Коли у клена абутилона з'являються бутони, його підживлюють мінеральними добривами для квітучих рослин з підвищеним вмістом калію і фосфору. Роблять це раз на 10 днів.
У перший рік життя дуже сприятливо діє на кімнатний клен часте пересаджування рослини з пікіруванням коренів.
Щоб абутилон був розкішнішим та краще квітував, на однорічних рослинах виконують прищипування пагонів, що витягнулися, зазвичай це роблять на 5-7 ярусі листя.
Кімнатні абутилони, вирощені з насіння, при догляді в домашніх умовах виростають у рослини найбільш стійкі до захворювань та інших несприятливих факторів, рано та рясно квітують. Якщо у вас вдома ростуть абутилони різних видів, займіться селекцією, може вийти гарний гібрид.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6801 |
|
© Газета Домовик 2012-2023