Як доглядати за фіалками
Чомусь багато хто дотепер вважає, що фіалка - примхлива домашня квітка, яка вимагає особливого догляду. Насправді, це далеко не так, доглядати за фіалкою - одне задоволення. Звичайно, існують певні правила, яких потрібно дотримуватися, але вони, не складніше догляду за іншими кімнатними рослинами. Отже, як же доглядати за фіалками?
Правильний догляд полягає у створенні необхідного субстрату, правильному поливі, температурному режимі та умовах освітлення.
ҐРУНТ ДЛЯ ФІАЛОК
У домашніх умовах для фіалки необхідно створити максимально наближені умови до її природного середовища перебування. Фіалки люблять живильне, пухке середовище. Ґрунт для фіалки отримують шляхом змішування чорнозему або листяної землі, чистого річкового піску і торфу. Пересаджуючи фіалки на дно ємкості рекомендують насипати трохи керамзиту або гальки, для того, щоб волога не затримувалася, і не давала корінням загнити. Додатково в субстрат можна додати дрібні шматочки деревного вугілля.
Коренева система фіалки має поверхневий характер, це говорить про те, що пересаджувати фіалку потрібно в горщики з невеликим діаметром 6 - 9 см. Часто квіткарі припускаються такої помилки - використовують ємкості зовсім малі у діаметрі - 3-4 см, думаючи, що в такому горщику фіалка буде активно квітувати. Однак, це зовсім не так. Такі горщики занадто тісні для рослини, коренева система не розвивається належним чином, це шкодить нормальному росту і цвітінню фіалок.
ЯК ПОЛИВАТИ ФІАЛКИ?
Поливати фіалки потрібно помірно, пам'ятайте, що кімнатний вид фіалки не любить переливів. Скільки разів її поливати, це залежить від вологості у квартирі, але в будь-якому разі це роблять не більше двох разів на 7 днів. У період цвітіння фіалку поливають з особливою обережністю, стежачи за тим, щоб не було води на суцвіттях.
Також у період цвітіння, краще зовсім відмовитися від обприскувань, інакше ризик виникнення захворювань зростає.
Чи чули ви про такий метод, як занурення, або полив з піддона? Він полягає в наступному: ємкість із фіалкою занурюють у живильний субстрат (торф або піддон з керамзитом, вологим піском або галькою), котрий має бути вологим. Важливо, щоб у ємкості для квітки був отвір знизу.
ЯК ФІАЛКИ ПІДЖИВЛЮВАТИ?
Правильний догляд полягає у підживленні рослин цілий рік. Рекомендують чергувати органічні підживлення і мінеральні добрива. У зимовий період буде достатньо підживлювати фіалку всього 1 раз органічними добривами. Навесні вносять мінеральні добрива три рази. Таким же чином виконують підживлення і восени. А ось влітку вносять добрива, залежно від стану рослини та умов вирощування. До речі, саме добриво - органічні живильні субстрати можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині.
ОСВІТЛЕННЯ І ТЕМПЕРАТУРА ПОВІТРЯ
Нормальний розвиток фіалки отримують у добре освітлених приміщеннях, однак на прямі сонячні промені все-таки не варто їх виставляти. Фіалки, виставлені на підвіконня, не повинні стикатися з шибкою. Найчастіше для освітлення квіткарі спеціально використовують спеціальні лампи з денним світлом. Тривалість штучного освітлення складає 14-15 годин. А ось температура повітря приблизно коливається від +20 до +25 градусів у літній період, а взимку до +18. Чого фіалки дійсно бояться, так це протягів, тому у випадку провітрювання приміщення, виносьте фіалки в іншу кімнату.
РОЗМНОЖЕННЯ ФІАЛОК
Зазвичай фіалки розмножують вегетативним способом. Зрізують живці, довжиною від 2 до 4 см. Вони не повинні бути занадто старими, або, навпаки, молодими. Навпаки, листочок має бути в самому, як говориться, соку.
У воді розчиняють таблетку активованого вугілля, щоб запобігти розвитку небезпечної мікрофлори, і в цей розчин опускають живець фіалки. Чекають появи кореневої системи і пересаджують у ґрунт.
Живець відразу висаджують у субстрат і накривають пакетом, у якому спеціально проробляють кілька отворів для вентиляції. Залишається тільки стежити за появою пагонів, після чого їх розсаджують у окремі ємкості.
Існує ще один варіант розмноження фіалок - відсаджування дочірніх суцвіть (розеток). Ідеальний варіант: одна ємкість - одне суцвіття. Виконують розмноження у весняний період, приблизно в березні-квітні місяці. При пересадженні рекомендують обрізати верхню частину материнської рослини, що розрослася.
ХВОРОБИ ФІАЛОК
Недотримання таких нескладних правил, приведе до різних захворювань і появи шкідників. Ви легко можете за зовнішнім виглядом визначити, яка хвороба у вашої рослини і відповідно скорегуєте догляд за хворою фіалкою.
Блідо-жовті плями на листях свідчать про вплив ультрафіолетових променів.
Коричневі плями на листиках, говорять про те, що рослину поливали занадто холодною водою.
Листя рівномірно жовтіє - ознака неправильного поливу або низкої вологості повітря.
Розетка починає гнити із середини, означає, що рослину переливали, або вона була піддана різким перепадам температури.
Якщо ви помітили, що у вашої фіалки занадто довгі черешки, значить, рослина замерзає, переставте горщик в інше тепле світле місце.
Усе перераховане вище безпосередньо впливає на цвітіння фіалок, точніше затримку, або зовсім відсутність у вигляді хвороби самої рослини.
Шкідниками фіалки є цикламеновий кліщ і борошнистий хробак.
На перший погляд може здатися, що так багато всього потрібно для вирощування фіалок. А все набагато простіше. Усе, що від вас потрібно, це поливати й удобрювати. Це головні складові. Поява фіалки у вашому домі, безсумнівно, прикрасить ваш інтер'єр. Купивши фіалку один раз, неможливо не придбати інший вид або розцвічення, настільки вже вони гарні.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 22458 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кімнатні рослини» |
© Газета Домовик 2012-2023