Анакампсерос - «повертаючий кохання»
Анакампсероси мало відомі квіткарям. Тим часом дивовижно-витончені рослини, звичайно ж, заслуговують на увагу. Вони будуть доречними скрізь, де передбачається уважне розглядання квітів, будь то міні фітокомпозиція або серйозна колекція суккулентних рослин.
Анакампсероси - це більше 50 видів мініатюрних південноафриканських пустельних рослин. У посушливий період вони можуть сильно всихати, а потім знову наповнюються життям. Саме тому в стародавності вважали, що ці «оживаючі» трави мають магічні здібності: «повертаючий кохання» - так перекладається кутаста назва «анакампсерос» з однієї з мов південноафриканських аборигенів.
У більшості анакампсеросів невеликі тонкі стебла і дрібне м'ясисте листя; у деяких видів біля кореня стебло утворює стовщення.
Невеликі квітки розкриваються лише на нетривалий період часу у вечірні години, а можуть і зовсім не розкритися (ботаніки називають їх клейстогамними). Звичайно, не цвітіння визначає декоративну цінність анакампсеросів, а їхні своєрідні пагони. Найбільш засухостійкі анакампсероси схожі скоріше не на живі рослини, а на флористичні аксесуари.
За своєю будовою представники роду поділяються на кілька груп. В одну з найбільш великих входять рослини, які зовні нагадують очитки. До цієї групи належить, наприклад, анакампсерос рудуватий. Стебла його досягають 8 см і гілкуються біля основи. На них щільно сидить невелике округле листя.
Але більш цікаві анакампсероси іншої великої групи - із зовсім малюсінькими листочками, зазвичай притиснутими до стебла і захованими під чешуйчастими прилистками або в густих волосках. Саме до цієї групи належить анакампсерос паперовий, численні гілочки якого досягають усього лише 5 см у довжину й покриті сріблястими лусочками прилистків.
Усім анакампсеросам у період росту потрібне добре освітлене, тепле місце, пухкий нежирний субстрат і прохолодна суха зимівля. Види із притиснутими дрібними листочками найбільш примхливі, тому поливати їх доводиться особливо обережно.
Якщо вам набридли кактуси, очитки та молочаї - анакампсерос поверне втрачену любов до суккулентів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5506 |
|
Також у розділі «Кімнатні рослини» |
© Газета Домовик 2012-2023