Як виростити драцену

27 листопада 2013

Однією з найкрасивіших декоративно-листяних рослин є драцена. Рід драцени нараховує близько 50 різних видів, які зростають в Африці та на Півдні і Сході Азії.

Існує багато видів драцен, які підходять для вирощування в кімнатних умовах і для створення внутрішнього інтер'єру будинку. Ось, наприклад, драцена запашна, котра має яскраво-зелене листя зі сріблистою смугою посередині, може рости у квартирних умовах до двохметрової висоти. Її квітки зібрані в гарні пухнаті кульки і виточують прекрасний аромат. Але, на жаль, у кімнатних умовах цвітіння драцени можна спостерігати дуже рідко.

Канарська драцена - це чагарник, що має прямостояче стебло з пучком довгого зеленого листя, і який з часом дерев’яніє. У кімнатних умовах ця рослина може вирости до півтора метри. 

Завдяки своєму гарному зовнішньому вигляду, найбільшою популярністю серед любителів і квіткарів користується драцена облямована. Ця витончена рослина нагадує пальму і має здеревіле стебло з довгим голкоподібним листям, дуже добре вписується в будь-який інтер'єр. Існують сорти, які мають однотонне зелене листя, а також листя, яке має зелені, жовті або червоні смуги.

Також гарну декоративну цінність становить драцена деремська (на фото). Більшість її сортів мають листя з кольоровими смужками. Ця драцена має екзотичний вигляд, завдяки якому може бути гарною прикрасою домашнього саду, інтер'єру дома або офісу.

ВИМОГИ ДО МІСЦЯ РОЗТАШУВАННЯ  

У кімнатних умовах драцена дуже швидко пристосовується до слабкого освітлення. Також не дуже вимоглива до гарного освітлення і канарська драцена, що має однотонне зелене листя. Варто відзначити, що деякі види драцен зі строкатим листям мають потребу в яскравому освітленні, інакше вони можуть втратити свою строкатість і придбати звичайний зелений колір. Переважно всі види драцени не переносять прямого сонячного світла. Так що, у зв'язку з цим, драцени, які прикрашають літню терасу або сад, необхідно притінити.

ПОЛИВ І ДОБРИВО   

Драцену необхідно поливати, коли підсохне земля. Рослини, які не квітують, необхідно поливати та підживлювати рідкими добривами через кожні кілька тижнів протягом усього періоду вегетації з початку весни і до кінця літа, за це ваша рослина зможе вам віддячити гарним ростом і при правильному освітленні пишним розгалуженням. Надлишок вологи в ґрунті може привести до загнивання коренів, так що під час поливу краще не переливати. У холодний час драцену поливають і виконують підживлення один раз на місяць. Весь період спокою у драцени проходить із жовтня по січень, під час якого необхідно підтримувати температуру бажано не нижче 17-и градусів.

Про неправильний полив свідчать підсохлі кінчики листя. Коричневі краї листя можуть свідчити про те, що повітря в приміщенні пересушене. Для того, щоб драцена почувала себе комфортно, необхідно підтримувати підвищену або помірну вологість повітря. Саме тому, у період опалювального періоду необхідно обприскувати листя драцени м'якою водою хоча б один раз на місяць. Також необхідно регулярно протирати все листя від бруду, що накопичився на ньому, і пилу, літаючого в приміщенні, котрий буде заважати рослині, нормально дихати. 

ОБРІЗКА І РОЗМНОЖЕННЯ 

При недостатньому освітленні стебла драцени дуже сильно витягаються, стають тонкими й оголюються, значно знижується і строкатість листя. Для того щоб розгалуження покращилося, драцену варто перенести в більш освітлене місце і зробити обрізку. Необхідно обрізати гострими садовими ножицями верхівки довгих стебел, а місця зрізів необхідно обробити спеціальною садовою замазкою, це буде перешкоджати висиханню. 

Всі сорти драцени можуть утворювати бічні стебла. Мине кілька тижнів, перш ніж почнуть з'являтися під місцем зрізу два або три стовщення, що розташовуються радіально, з яких з'являться нові пагони.

Не слід викидати обрізані пагони драцени, тому що їх можна вкоренити в землю й у результаті одержати нову рослину. Для цього необхідно зрізати зі стебла пучок листя і помістити його у воду. Приблизно через пару місяців він пустить коріння і можна буде висаджувати нову рослину в горщик невеликого розміру.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 11588 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс