Фейхоа - для щитовидки. Корисні рецепти
Фейхоа - рослина, котру за вмістом йоду можна порівняти з морепродуктами. Особливість цієї рослини така, що вона здатна накопичувати водорозчинні сполуки йоду, які легко засвоюються організмом людини. Але вміст цього елемента залежить від місця, де виросла рослина, і не всі плоди містять досить велику його кількість.
Якщо ви хочете лікуватися за допомогою плодів фейхоа, то добре б дізнатися, скільки йоду містить продукт, який ви купуєте. А ось для профілактики захворювань і для організації здорового харчування підійдуть плоди фейхоа практично будь-якого походження. Крім захворювань щитовидної залози, пов'язаних з недоліком йоду в організмі, плоди фейхоа рекомендують також використовувати при атеросклерозі, гіпо- і авітамінозі, запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, гастриті, пієлонефриті.
РЕЦЕПТИ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ
1 кг цукру й 1 кг фейхоа пропустити через м'ясорубку, перекласти в банку і дати настоятися. Цукор повинен повністю розчинитися, а фейхоа дати сік. Приймати цю суміш по 1 ст. ложці вранці і ввечері. Приймати 10 днів, потім перерва 10 днів.
При захворюваннях щитовидної залози протягом 2-3 тижнів необхідно щодня з'їдати 250-300 г свіжих плодів за 2-3 рази. Узимку п'ють настій сухих плодів (2-4 ст. ложки плодів заливають 2 склянками окропу, настоюють у термосі протягом доби). Випивають наступного дня за 3 прийоми по 1/2 склянки за 30 хвилин перед їжею.
Корисно їсти фейхоа свіжими, розрізавши на дві половинки, черпати ложечкою ароматну м'якоть.
Шкірка плодів теж дуже корисна, тому що містить такі фенольні сполуки як катехіни і лейкоантоциани, біологічно активні речовини, що є сильними антиоксидантами, які допомагають профілактиці онкологічних захворювань. Але, маючи терпкий, в'язкий смак, шкірка псує "гастрономічні показники" продукту.
Можна вчинити просто: плоди почистити, шкірку висушити і заварювати разом із чаєм, щоб жоден антиоксидант не пропав.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7566 |
|
© Газета Домовик 2012-2023