Чарівний олеандр

30 жовтня 2013

Олеандри нині часто продають у квіткових магазинах. Це одна з найдавніших декоративних рослин. У нього гнучке стебло, листочки вузенькі, ланцетоподібні, шкірясті, нагадують листя верби. Квітки бувають простими і махровими, великими, зібраними в кисті. Офарблення найчастіше рожеве, біле, кремове, червоне. Цвітіння триває із червня по жовтень. 

До речі, назва рослини походить від слів «олео» - «ароматний» і «Андре» - назва одного з грецьких островів. Однак не забувайте, що олеандр - рослина-крупномір, тобто якщо не обмежувати його у зростанні, може досягнути чималих розмірів (до 1,5 м і вище). Тому відмінно підійде для вирощування у великих кімнатах з високими стелями, магазинах, холах, офісах, оранжереях.

Батьківщина цієї рослини - країни Середземномор'я. Тому в кімнатних умовах вона віддає перевагу світлим сонячним місцям. Це одна з небагатьох рослин, які не будуть заперечувати проти яскравих сонячних променів і вирощування на південних вікнах. Влітку його виносять на свіже повітря, а в зимовий час розміщають у світлому прохолодному приміщенні з температурою 8-12 градусів. Дуже любить провітрювання.

Рослина вимагає регулярного рясного поливу, особливо навесні та влітку. Узимку полив помірний. Олеандр погано реагує на жорстку воду, тому вона обов'язково повинна бути м'якою, відстояною. Корисні обприскування, якщо рослина розташована у приміщенні біля опалювальних приладів.

Навесні та влітку кожні два тижні олеандр варто підживлювати мінеральним добривом. У спекотну погоду його можна встановити в піддон із гравієм, наповнений водою. Пересаджують кущ щорічно рано навесні, до цвітіння. З 5-річного віку роблять це рідше - раз на 2-3 роки. Дорослій рослині знадобиться вазон обсягом не менше 10-15 л. Грунтосуміш можна приготувати з дернової, листяної, перегнійної землі та ґрунту (4:2:2:1). Старі корені при пересадженні сильно укорочують, зрізи присипають товченим деревним вугіллям. Якщо хочете любуватися квітами олеандра щорічно, пам'ятайте, що квітує він тільки на однолітніх пагонах, тому його необхідно щорічно обрізати. Для цього після цвітіння всі пагони зрізують наполовину, щоб стимулювати ріст бічних. Обрізані гілочки можна використовувати для вкорінення. Через відсутність або слабку обрізку рослина може взагалі не квітувати. Не чекайте цвітіння і при недостатній освітленості куща або нестачі вологи.

На жаль, рослину можуть вражати такі шкідники, як щитівка та павутинний кліщ. Ми у свій час не помітили щитівку, і у нас пропав великий кущ олеандра. Тіло цієї комахи покрите твердим щитком, а про її появу на рослині сигналізують липкі виділення на листочках. При перших ознаках появи шкідника протріть листочки шматочком бинта або вати, змоченими в тютюновому або мильному розчині, спирті або гасі. При сильній поразці обробіть рослину інсектицидом. При поразці червоним павутинним кліщем знищують уражене листя і обробляють кущ «Актеліком» або іншим інсектицидом. Корисно час від часу промивати рослину під душем.

Розмножувати олеандр легко. Для цього навесні або влітку треба вкоренити в ґрунті у міні-тепличці або в пляшці з водою верхівковий живець. Шийку пляшки можна заліпити пластиліном або закрити папером. А у воду, щоб запобігти гниттю, додайте шматочок деревного вугілля. Коріння з'явиться приблизно через місяць.

Неважко розмножити олеандр і насінням. Для цього в січні-лютому його висівають у вологий субстрат, злегка притрусивши зверху ґрунтом. Накривають склом і підтримують у вологому стані. При температурі 23-25 градусів сходи з'являться через 12-15 днів. Пам'ятайте тільки, що насіння швидко втрачає схожість.

Важливо не забувати, що олеандр - рослина отрутна. Працювати з ним краще в рукавичках, намагаючись, щоб його сік не потрапив в очі або на шкіру, оскільки це може викликати подразнення та сип. Після роботи ретельно вимийте руки. Там, де є діти або кімнатні тварини, олеандр вирощувати не рекомендується.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5988 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс