Сад у судині
Створені сади у запечатаних судинах ідеально підходять для вимогливих дрібних кімнатних рослин, які неможливо тримати у звичайних умовах приміщення. У таких судинах волога постійно циркулює, конденсуючись на скляних стінках, вона крапельками збігає по них назад униз. Такий спосіб розміщення рослин досить екзотичний і він завжди буде предметом вашої гордості. Для саду в судині використовують спеціальні сулії або найзвичайнісінькі великі скляні банки для сипучих продуктів.
Волога, захищена та нерухома атмосфера запечатаного в судині саду дозволить вирощувати мініатюрні рослини тропічних лісів і джунглів, які б не вижили у звичайному сухому повітрі кімнати. Якщо судину залишити відкритою і обережно поливати, то туди можна помістити рослини менш вимогливі до високої вологості повітря. Навіть квітучі види поміщають у такі садки, тільки при цьому треба постійно видаляти зів'ялі квіти. Інакше суцвіття, що загнили, можуть стати джерелом грибкових хвороб.
У закритій судині рослини можуть залишатися місяцями без усякої вашої уваги. Відправляючись у довге відрядження, ви можете бути впевненими, що навіть такі рослини як селагінели та папороті будуть здоровими. Сади у відкритих судинах зажадають від вас украй обережного поливу. Квітучі рослини та рослини швидкого росту в судині будуть мати потребу в обрізках і регулярному догляді. При виборі рослин для саду потрібно враховувати їхню пристосованість до слабкого освітлення та стабільної вологості повітря.
Для саду в судині необхідно вибрати правильне місце. Йому необхідне гарне освітлення. Спеціальні великі сулії для таких садків зазвичай виготовляють із прозорого білого або зеленого скла. Якщо ви вибрали зелену сулію, то треба знати, що скло такого кольору буде поглинати більшу кількість світла. Як похмурий темний куток, так і яскраве вікно для розміщення є не бажаними. Промені сонця, котрі спочатку проникають через вікно, а потім через скло судини збільшують свій тепловий вплив, що приводить до сильного збільшення температури усередині. Ідеальне місце - вікно, куди не проникає пряме сонячне світло або невеликий столик під яскравим вікном, де рослини не могли б відчувати прямого сонця. Замість столика можна використовувати металеву підставку, що підкреслює особливості екзотичного саду.
Тепер давайте спробуємо створити невеликий садок у судині. Насамперед, судина повинна бути продезінфікованою, чистою і сухою. За допомогою конуса, зробленого з аркуша паперу, насипаємо на дно шар глиняних гранул, дрібного гравію або деревного вугілля. Після цього додаємо ґрунтову суміш. Для того щоб рослини в судині було зручно саджати або переміщати використовуйте ложки або качани, прив'язані до дерев'яних паличок. Після того як ви посадили рослину, ґрунт довкола неї потрібно добре втрамбувати, це можна зробити за допомогою звичайної котушки від ниток, насадженої на паличку. Тепер рослини і ґрунт можна сприснути водою, використовуйте для цього розбрискувач.
Правильного балансу вологої атмосфери в судині домагаються тільки методом помилок і проб. При занадто великій кількості вологи, налитої в судину, рослини починають гнити, а на стінках судини постійно буде збиратися конденсат. При недостатній кількості води рослини припиняють рости. Якщо ґрунт у судині на дотик і на вигляд занадто вологий, то кришку потрібно зняти і залишити так на два-три дні. Ви побачите за підсиханням ґрунту, коли можна буде знову сад накрити кришкою.
При зниженні температури в приміщенні на стінках судини може з'явитися пара, це нормальне явище, особливо зранку. За ранок конденсат повинен зникнути, якщо цього не відбулося, значить, ґрунт сильно вологий і потрібно відкрити судину на день.
Якщо конденсат при різкому спаді температури не утворився, значить, ґрунт пересохнув.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5809 |
|
Також у розділі «Кімнатні рослини» |
© Газета Домовик 2012-2023