Розквітло алое

16 жовтня 2013

Рід алое численний - близько 300 видів, різновидів і гібридів. Це багаторічні рослини, у кімнатних умовах трав'янисті, а в природних - чагарникові та навіть деревоподібні, до декількох метрів у висоту. Назва роду походить від арабського слова «алое», що перекладається як «гірка рослина». Всі ми, імовірно, хоч раз лікувалися ним і знаємо, що сік дійсно гіркий. Алое деревоподібне більше відоме за назвою «столітник».

Серед культурних рослин представники цього роду більше інших славляться своїми лікувальними властивостями. У народній медицині використовують більше 30 видів, а в офіційній - близько 10. Алое застосовують у косметології, як, наприклад, Aloe vera, сік якого входить до складу кремів та інших косметичних засобів. Сік алое деревоподібного використовують для загоєння ран і опіків, при гострих респіраторних захворюваннях, хворобах шлункового тракту і як імуностимулюючий та загальзміцнювальний засіб при важких захворюваннях. Адже сік алое містить мікроелементи, вітаміни, амінокислоти тощо.

Існує думка, що алое не квітує, але насправді - квітує. У природних умовах це звичайне явище, а в кімнатних - рідкісне, але при комфортних умовах і при досягненні певного віку цвітіння може відбутися і на підвіконні.

Квітує довго. Квітконіжка з'являється в пазухах верхнього листя, найчастіше одна, зрідка більше. Квіти циліндричні, дзвоникоподібні, на довгих квітконіжках, різного кольору. У алое деревоподібного квітки від рожевих до червонуватих відтінків, у алое віра - жовто-рожеві, алое мильного - жовтогарячі. У наших умовах представники роду алое квітують узимку, але буває й іншим часом року.

Алое - одна з найпростіших у вирощуванні рослин у кімнатному квітництві. Не вимагає особливих умов. Пересаджувати його потрібно кожні 2-3 роки, краще в широкий горщик, оскільки коренева система поверхнева. Узимку полив помірний, улітку достатній. Грунтосуміш для вирощування - листяна, дернова земля з обов'язковим додаванням піску, можна додати також керамзит.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5634 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс