Колумнея: особливості догляду

25 вересня 2013

Колумнея (Columnea, сім. Геснерієві) - ампельна рослина, батьківщиною якої є тропіки Центральної та Південної Америки. При правильному догляді колумнея щовесни буде радувати вас численними трубчастими вогненно-червоними або жовтогарячими квітками, що сидять у пазухах листя. 

Пагони колумнеї досягають залежно від виду до 1,4 метри у довжину. Рослина прекрасно виглядає в підвісному кошику або в кашпо. Стебла посипані м'ясистими блискучими супротивно розташованим листям подовжено-овальної форми.

Найпоширенішою і легкою для вирощування є колумнея Банкса (columnea banksii). Її звисаючі стебла досягають 1 м у довжину і сильно гілкуються. Листя темно-зелене з червоною нижньою стороною, зверху вони покриті восковим нальотом. Цвітіння починається наприкінці зими, квітки довжиною до 6 см оранжево-червоні з жовтим вічком. 

Трохи складніше доглядати за колумнеями з опушеним листям. Незважаючи на це, колумнея славна (columnea gloriosa) і колумнея дрібнолиста (columnea microfhylla) досить популярні в кімнатній культурі. 

У колумнеї славної менш гіллясте, чим у колумнеї Банкса, стебло, що досягає 1 м у довжину. Листя покрите червонуватими волосками, а квітки розміром близько 8 см, трубчасті, оранжево-червоні з жовтим вічком. Часто можна зустріти в продажі два сорти колумнеї славної - «Ставангер» (Stavanger) і «Пурпуреа» (Purpurea). 

Колумнея дрібнолиста вся посипана малюсінькими, розміром близько 1 см, листочками, стебла у неї довші, ніж у всіх інших видів, а квітки схожі на квітки колумнеї славної. Колумнея товстолиста (columnea crassifolia) відрізняється прямостоячими або напівпрямостоячими пагонами. У колумнеї коротковолосистої (columnea hirta) компактні розміри та повзучі стебла. 

Рідше вирощують наступні види колумнеї: колумнея ведрерська (columnea vedrariensis), колумнея кьюська (columnea kewensis), колумнея Мортона (columnea mortonii), колумнея гостра (columnea arguta) і колумнея Аллена (columnea allenii).

Колумнея досить вимоглива рослина, у несприятливих умовах вона не загине, але не буде квітувати. Для гарного росту і розвитку колумнеї необхідно гарне освітлення, але без прямих сонячних променів, особливо влітку. Вологість повітря навколо листя повинна бути високою, потрібно часто обприскувати рослину. Наприкінці осені - початку зими, у період закладки бутонів, колумнеї потрібен період спокою тривалістю 40-50 днів. У цей час нічна температура не повинна перевищувати 12-15°С. Крім того, рослину варто оберігати від протягів.

Поливають колумнею із квітня по вересень помірно, узимку полив скорочують. Для поливу використовують вистояну воду кімнатної температури. У період вегетації рослина має потребу в щотижневих підживленнях повним мінеральним добривом. 

Пересаджують колумнею раз на два роки, відразу після закінчення цвітіння. У цей час пагони обрізають на половину довжини. Для пересадження використовують ґрунт, що складається з листяної і дернової землі, здрібненого сфагнуму і піску у співвідношенні 2:2:2:1. Розмноження здійснюють верхівковими живцями довжиною 10 см. Нарізають їх після закінчення цвітіння, оптимальна температура для вкорінення 24-25°С.

Шкідниками колумнея практично не вражається. При надлишковому поливі можливе захворювання сірою гниллю, що виглядає як пухната сіра цвіль. Потрібно видалити уражені частини рослини, скоротити полив, провітрювати приміщення і виконати обробку системним фунгіцидом. Якщо в кімнаті занадто сухе повітря або ви недостатньо поливаєте колумнею, вона може скинути листя, яке перед цим пожовкне. У цьому випадку необхідно збільшити вологість повітря і полив.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5910 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс