Чому у лимона обпадає листя?
Кімнатні лимони - досить популярна у любителів домашнього квітництва культура. Відомо, що запах цитрусових має тонізуючу дію, а листя цих рослин виділяє речовини, що очищують повітря від деяких хвороботворних мікробів. Правда, може статися так, що у цієї гарної і корисної рослини почне жовтіти й обпадати листя. Причиною цього може бути порушення агротехніки або захворювання.
МОЖЛИВІ ПРИЧИНИ ОПАДАННЯ ЛИСТЯ
У кімнаті рекомендується вирощувати сорти лимонів, спеціально виведені для таких умов мікроклімату. Якщо у зовні здорової, нещодавно придбаної щепленої рослини почався незапланований осінній листопад, можливо, це сорт, призначений для відкритого ґрунту або зимівлі в холодних оранжереях. Кімнатний лимон, вирощений в інших кліматичних умовах, теж може скинути листя в процесі акліматизації. Таким же чином може відреагувати рослина, переміщена з тіні на світло.
Однією з розповсюджених причин опадання листя не тільки у лимона, але й у багатьох інших кімнатних рослин, є недостатня вологість повітря. Сусідство з гарячою батареєю центрального опалення не йде рослинам на користь.
Переохолодження коренів може послужити ще однією з можливих причин опадання листя лимона. Корені рослини можуть переохолодитися навіть у добре опалювальній кімнаті, якщо горщик з лимоном стоїть на холодному підвіконні. Те ж саме може трапитися, якщо поливати рослину холодною водою.
Загнивання коренів у перезволоженому ґрунті - одна з можливих причин того, що лимон скинув листя. Найбільш неприємна з можливих причин опадання листя у лимона - зараження щитівками, павутинним кліщем або паршою. У цьому випадку на рослині з'являються нарости і плями, листя жовтіє і обпадає.
СПОСОБИ ВРЯТУВАТИ РОСЛИНУ
Якщо з'ясувалося, що рослина належить до сорту, призначеного для холодної зимівлі, їй варто забезпечити підходящі умови. Лимон можна перенести в місце з температурою від шести до восьми градусів і скоротити полив. У деяких випадках, якщо сортовий лимон щеплений на зимостійку листопадну трифоліату, квіткарям вдається «обдурити» рослину додатковим підсвічуванням.
Рослинам, що зазнають стрес через різку зміну температури, вологості і режиму освітлення можна допомогти, обприскавши їх розчином однієї ампули «Епін-екстра» у п'яти літрах води. Лимон, що стояв все літо на відкритому повітрі, варто поступово привчати до закритого приміщення.
Лимон, що постраждав через сухість повітря, необхідно обприскати вистояною водою. Вологість повітря в приміщенні, де стоїть ця рослина, повинна бути в межах 60-70 відсотків. При підтримці таких умов зменшиться ризик зараження лимона щитівками.
Рослину з коренями, що загнили, доведеться пересаджувати в нову ґрунтову суміш з однієї частини крупного піску, такої ж кількості перегною, двох частин дернової і двох частин листяної землі. Лимон варто берегти від протягів.
При зараженні лимона павутинним кліщем або щитівками можна обприскати рослину розчином препарату «Фітоверм» з розрахунку два мілілітри препарату на літр води. Робити це рекомендується на відкритому повітрі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 12713 |
|
© Газета Домовик 2012-2023