Фатсія - прекрасна японка
Фатсія (Fatsia, сім. Аралієві) - прекрасна декоративно-листяна рослина, що прийшла до нас з Японії та Південної Кореї. Рід фатсія включає лише один вид - фатсія японська (Fatsia japonica).
Це висока, до 140 см і більше, рослина з великим, близько 35 см у діаметрі, листям. Листя фатсії пальчасте, розділене на 5-9 лопатей. У видових рослин воно яскраво-зелене, але є різновиди з золотавою облямівкою по краю листа - фатсія японська золотавооблямована (Fatsia japonica var. aureimarginatis), з білою облямівкою - фатсія японська сріблистооблямована (Fatsia japonica var. argenteimarginatis), з кремовою - фатсія японська варієгата (Fatsia japonica variegata). Різновид фатсія японська компактна (Fatsia japonica var. moseri) має менші габарити та підходить для невеликих приміщень.
При гарному догляді фатсія швидко росте, і вже через два роки невелика рослина досягає метрової висоти. Рослина чудово виглядає при одиночному розташуванні. Квітує рідко. Квітки білі, невеликі, зібрані у парасольковидні суцвіття, схожі на пухнаті кульки.
Фатсія віддає перевагу яскравому освітленню, але може миритися і з півтінню. Температура повітря в приміщенні з рослиною повинна бути помірною, узимку бажаним є прохолодний мікроклімат. Фатсія вимоглива до вологості повітря, краще встановити горщик з рослиною на піддон з вологою галькою та у спеку часто обприскувати листя.
З весни до осені фатсії необхідний рясний полив, узимку - помірний. Два рази на місяць у період активного росту рослину підживлюють повним мінеральним добривом. Пересаджують фатсію перші три-чотири роки щовесни, потім – один раз на п'ять років. Субстрат готують з дернової землі, перегною та піску у співвідношенні 2:1:1. Реакція ґрунтового середовища повинна бути слабокислою. Щоб сформувати з фатсії пишний кущ, потрібно прищипувати верхівки пагонів у молодих рослин. Розмножують фатсію насінням навесні (насіння часто зустрічається в продажі) або стебловими живцями влітку.
Якщо листя вашої рослини почало обпадати, то причина криється в неправильному догляді. В'яле та м'яке листя говорить про надмірне зволоження ґрунту, ламке і сухе листя свідчить про недостатній полив і низьку вологість повітря. Зморщеним листя може стати через занадто сухе повітря або сонячний опік. Бліде плямисте листя з сухими коричневими кінчиками можна побачити на рослині, котру занадто рідко поливають. Що стосується шкідників, то фатсія страждає від павутинного кліща. При цьому між листям можна помітити павутинки, саме листя жовтіє і обпадає. Крім обприскування актеліком або іншим інсектицидом, необхідно підвищити вологість повітря навколо рослини.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6534 |
|
© Газета Домовик 2012-2023