Як доглядати за кімнатним гібіскусом
Гібіскус полюбився всім за свою невибагливість у вирощуванні та гарне тривале цвітіння. Догляд за рослиною простий і так само приємний, як спостереження за її пишністю.
У першу чергу треба врахувати, що приміщення для розташування гібіскуса повинно бути дуже світлим. Саме достатнє освітлення є запорукою його гарного самопочуття та тривалого цвітіння. Однак, не піддавайте рослину впливу прямих сонячних променів - вона може отримати опіки.
Гібіскус любить достатню вологість. Щодня обприскуйте листя вистояною водою і не допускайте найменшого пересихання земляної грудки. Полив повинен бути щоденним і не надмірним, тому що надлишок вологи неодмінно запустить гнильні процеси в ґрунті. У спекотну пору року поливайте рослину трохи рясніше.
Ця тропічна рослина досить теплолюбна і з зусиллям виносить протяги. Якщо в приміщенні надмірно пекуче або надмірно холодно, рослина відреагує скиданням листя і бутонів.
У період з ранньої весни до пізньої осені гібіскус обов'язково потрібно підживлювати азотовмісними мінеральними добривами. Вони вносяться в ґрунт разом з водою один раз на два тижні. Оскільки рослина дуже любить підживлення, вона відповість вам гарним і тривалим цвітінням.
Молоді рослини варто пересаджувати щороку, а далі - у міру необхідності. Ґрунтова суміш повинна бути живильною і надійніше підготувати її самостійно: з'єднайте 2 частини дернової землі, 1 частину листяної землі, 1 частину перегною і 1 частину піску. Не забувайте укласти шар керамзитового дренажу - це невід'ємна частина здорового розвитку рослини. Дренаж варто змінювати на новий кожні 5-6 років.
Головним потенційним шкід-ником є попелиця. У літню пору вона може пробратися до вашого гібіскуса просто через відкриту кватирку. Позбутися від попелиці та від інших можливих паразитів можна за допомогою двократної обробки рослини спеціальними інсектицидами.
Оскільки гібіскус любить свіже повітря, влітку час від часу виставляйте його на балкон і часто провітрюйте приміщення. Однак варто бути акуратним: розвертання гібіскуса до світла незвичним для нього боком або часте переміщення його з місця на місце під час цвітіння можуть привести до погіршення самопочуття, втраті листя і квітів. Будьте уважними до вашої рослини і вона буде радувати вас довгі роки.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7159 |
|
© Газета Домовик 2012-2023