Чому засихає маранта?

14 серпня 2013

Маранта - дуже цікава, але, на жаль, вимоглива рослина. Але якщо ви готові задовольняти її забаганки, вона віддячить вам дуже гарним листям. 

Складно навіть сказати, які ще кімнатні квіти можуть позмагатися з марантою у примхливості писаних візерунків на листях. Зверху - темно-зелені цятки та білі смужки з двох боків від центральної жилки, знизу - листя сизувато-зелене. Найчастіше на наших підвіконнях зустрічаються маранта біложилкова та її види. 

А ось квітки у неї непоказні, вони утворюються між листям. Є у маранти й одна цікава особливість: увечері вона піднімає свої листочки нагору і складає разом. Вранці листочки знову розправляються й опускаються. За це англійці називають її Prayer plant - «рослина, що молиться».

Свою назву рослина отримала на честь медика Бартоломео Маранти. Батьківщина рослини - вологі тропічні ліси Бразилії. Тому вона дуже любить вологе повітря (до 90 відсотків). Нерідко маранту рекомендують для вирощування в так званих «садках у пляшках», де створюється підвищена вологість. А ще рекомендують маранту часто обприскувати, але тільки дрібнодисперсним розпилювачем, оскільки великі краплі води на листях залишають сліди.

Рослина боїться протягів і перепадів температури. Узимку в приміщеннях, де росте маранта, температура повітря повинна опускатися не нижче 12 градусів, краще - 16-180С, влітку найбільш оптимальна температура - 23-240С. Щоб зберегти красу і яскравість листя, необхідно дотримуватися декількох правил. Оскільки надмірне освітлення може приводити до вигоряння кольору листя, рослину необхідно притінювати. Разом з тим і надмірна тінь також негативно позначається на її забарвленні. Якщо кінчики листя маранти стають сухими і коричневими або листочки обпадають, це може сигналізувати про надмірну сухість повітря. Жовто-коричневі кінчики свідчать про недолік або, навпаки, надлишок живильних речовин. На протягах листя скручується і засихає.

Поливати рослину потрібно помірно м'якою водою, приблизно кімнатної температури, узимку полив необхідно обмежити. Від надлишку вологи у рослини можуть загнивати корені. Сухі та зів'ялі листочки потрібно видаляти. Щоб кущик не витягався, його обрізають. Черешки при цьому зрізують разом з вузликом, з якого ростуть листочки. Це сприяє більш інтенсивному утворенню нового листя. Отже, для успішного вирощування маранти потрібні: півтінь, висока вологість повітря, багатий ґрунт, досить просторий горщик.

Також рослина не виносить наявності в ґрунті вапна. Маленький секрет: у грунтосуміш для посадки маранти додайте пару шматочків деревного вугілля. Навесні та влітку раз на два тижні її варто підживлювати квітковими добривами. Пагони у маранти сланкі, тому її краще висаджувати в широких ємкостях. Пересаджують раз на 1-2 роки навесні. Сама рослина компактна, виростає всього до 30 см висотою.

Розмножують рослину діленням кущів і стебловими живцями з 1-2 міжвузлями. Листя на третину обрізають і висаджують живці в ящик з піском. Приблизно через 2-3 тижні при температурі 20-24 градуси вони пускають корінці. Вкорінювати їх можна й у воді. Потрібним є також гарний дренаж.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8858 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс