Про що говорять дефекти моркви?
При сортуванні коренеплодів можна помітити, що далеко не всі з них мають ідеальну форму й колір шкірки. Дефекти деяких екземплярів можуть розповісти багато чого...
Верхівка, що позеленіла. Легкий зеленуватий відтінок у верхній частині коренеплоду – це не відхилення від норми. Він з’явився в результаті простого біологічного процесу – перетворення хромопластів у хлоропласти під дією сонячних променів. Тобто позеленіння відбувається через звичайний хлорофіл. Коренеплід з таким «дефектом» не отрутний. Але ця пофарбована в зелений колір частина моркви має гіркуватий смак, тому її потрібно зрізати при вживанні в їжу.
Скривлена форма. Напевно, кожен, хто хоч раз вирощував моркву, діставав із землі незвичайні коренеплоди з «ніжками», «ріжками» і «носами». Така цікава конфігурація виникає через те, що корінець на ранній стадії розвитку зіштовхнувся з перешкодою – каменем або занадто щільним ґрунтом. Не зумівши подолати перешкоду, морква намагається компенсувати зупинений ріст за рахунок того, що пускає бічні відростки.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2600 |
|
© Газета Домовик 2012-2023