Як врятувати персикові дерева, якщо вони дали великий врожай
Персики — рослини-самогубці. Вони у врожайний рік настільки навантажуються плодами, що взимку можуть вимерзнути, оскільки їм просто не вистачає сил і часу для визрівання пагонів.
Садівники ж не розуміють, що сталося з деревом: воно нормально плодоносило, а наступного року загинуло або сильно підмерзло. Зазвичай звинувачують низьку зимостійкість, ураження хворобами та інші другорядні фактори. Але ж просто треба було провести нормування врожаю.
Зазвичай зайві зав’язі обсипаються одразу після квітнення, часто навіть у більшій кількості, ніж потрібно. Тут можуть бути різні причини: підмерзання бруньок, погане запилення, відсутність запилювачів, немає комах, що літають, холодний поривчастий вітер...
Після неврожайного року, якщо погода сприяє запиленню, зав’язей може виявитися значно більше, ніж потрібно. Дерево перевантажується і наступного року зовсім не плодоносить. У таких випадках кажуть, що настала періодичність плодоношення.
СПОСОБИ ПОРЯТУНКУ ПЕРСИКІВ
Запобігти неприємним наслідкам врожайних років можна двома шляхами:
За допомогою азотних добрив
Їх необхідно внести з поливом не менше 30 г на кв. м вздовж проекції крони одразу після рясного квітнення. Від такої підгодівлі одразу почнуть обсипатися квітки і зав’язі. Про цей ефект треба пам’ятати і за умови звичайної підгодівлі квітучих дерев. Коли багато азоту, квіткам на дереві немає місця.
Вручну проріджувати квітки або плоди
Якщо їх багато, то під вагою врожаю ламаються гілки, плоди мають невисоку якість, вони виростають дрібними і нетоварними, погано пофарбованими.
Ручне проріджування — прийом трудомісткий і тривалий, але якщо у вас лише кілька персиків і вони невеликі, то це цілком реальний обсяг роботи. Перед початком обов’язково струшуйте гілки, щоб опали уражені шкідниками і загиблі зав’язі. Не можна розпочинати проріджування до початку природного опадання зав’язей. Воно відбувається двома хвилями: одразу після квітнення і друге — червневе осипання. У цей час корисно рослини поливати і підгодовувати. І лише після другої хвилі переходять до нормування зав’язей. Для цього у кожному суцвітті залишають по 1-2 зав’язі, інші видаляють.
Сильні гілки після проріджування треба завантажити сильніше, ніж слабкі. Якщо провести нормування за усіма правилами, то врожай не знизиться, а якість плодів значно збільшиться. Не знадобиться установка підпор і не будуть під вагою врожаю ламатися гілки.
Після нормування не забудьте про своєчасну допомогу саду, оскільки він відчуватиме стрес. Обробіть крони Новосилом, 3 мл на 10 л води, і підгодуйте по листю кальцієвою селітрою, 30-40 г на 10 л води. Під коріння корисно внести Фертику.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2405 |
|
© Газета Домовик 2012-2023