Догляд за виноградом перед цвітінням

27 травня 2021

Виноград перед цвітінням стає найбільш уразливим. Даний період є вкрай важливим, що обумовлюється початком формування майбутнього врожаю. Важливо ретельно й відповідально проводити всі необхідні процедури, приділяючи багато уваги дріб’язкам. Немаловажне значення має етапність проведення робіт. Усі процедури слід здійснювати по закінченню попередньої.

Щоб процес цвітіння винограду був максимально плідним, навесні можна провести певні підготовчі заходи на кущах, що згодом приносять бутони. 

Основний догляд повинен складатися з:

- формуванні кущів, зокрема, прищіпці;

- поливі;

- квітковому нормуванні;

- визначенні необхідності запасу;

- кущовому проріджуванні рослині, що ростуть перший рік;

- розпусканні квітів;

- підживленню рослини;

- обприскуванні.

Кожна зі згаданих процедур характеризується легкістю проведення й відсутністю витрати великої кількості часу, що згодом позитивно позначиться на врожаї, а також сприяє запобіганню труднощів з формуванням зав’язей на кожному виноградному кущі. 

Немаловажним фактором є правильний розрахунок часу, коли стає необхідним проведення підготовчих робіт перед цвітінням винограду. Вибір удалого часового періоду визначається різновидом винограду й кількісними параметрами кущів.

ФОРМУВАННЯ КУЩА

Догляд за виноградом навесні повинен починатися з:

- оброблення зеленої частини рослини;

- видалення зайвих зелених частин;

- спостереження за ступенем повноти й кількістю пагонів.

Дані процедури особливо актуальні для кущів, які зазнали щеплення, що мають гібридну форму.

З метою забезпечення повноцінного розвитку й росту лози перед цвітінням винограду можна звернути особливу увагу на наступні моменти:

Підв’язка. Її потребують молоді пагони, у яких після появи навесні, з’являється потреба у каркасі. Прив’язані молоді пагони згодом потребують спостереження за процесом розвитку зелені.

Впорядкованість й розміщення. Максимально зручне розміщення лози посприяє більш легкому її укриванню на зиму, збору врожаю, контролю загального стану куща. Тут також важливо правильно обробити позакореневу систему рослини, розрахувати оптимальну кількість сонця, яка повинна надходити до грон.

Прищипування. Такий прийом проводиться перед появою квітів перших числом. Від прищипування залежить забезпечення плодів живленням. Одним з фатальних промахів недосвідчених садівників є рання прищіпка винограду, у результаті чого енергія, що має бути спрямована на ріст пагонів, витрачається на утворення зайвих пасинків. При цьому плодоносні й квіткові частини не одержують живлення у належній кількості.

ОСОБЛИВОСТІ ПОЛИВУ

Навесні виноград потребує регулярного зволоження, що в майбутньому запобіжить появам потрісканих ягід у дощовий сезон. У період цвітіння догляд за виноградною культурою виключає обприскування водою. Оптимальним варіантом є борний розчин, дія якого позитивним образом позначається на загальному стані й подальшому правильному розвитку винограду.

З метою запобігання опадання зав’язей кущі не слід обприскувати після появи перших квіток. Оптимальні параметри вологи підтримуються в системі кореневищ. Тоді обприскування можна проводити рясно, а ґрунт, розташований поблизу коріння, необхідно обробити корисними живильними елементами. До опадання квіток кущ більше не поливається, але його можна обприскувати.

ДОГЛЯД ЗА СУЦВІТТЯМИ

Найчастіше необхідність у даній процедурі виникає при підготовці сортів винограду, на яких виростають великі плоди. У процесі на пагонах, здатних плодоносити, залишається по одному грону. Далі візуально визначається найбільш потенційне гроно, а інші можна видалити вручну з метою запобігання впливу на рослину надлишкового навантаження.

У результаті залишається та норма квітів, яка буде достатньою навіть при дефіциті запилення або надмірному опаданні. Кількість грон обумовлюється сортом винограду. Досвідчені садівники на око здатні визначити потенційно плодоносні лози. Новачкам же перед цвітінням слід дочекатися цвітіння суцвіть, після чого позбутися зайвих.

РОЗКРИТТЯ Й ЗАПИЛЕННЯ КВІТІВ

У цьому випадку догляд перед цвітінням навесні полягає в видаленні зелених частин. Починаючі виноградарі на цьому етапі припускаються серйозної помилки — видаляють листи, що перешкоджають сонячний доступ до квітів і перешкоджають запиленню. Таким чином, можна не тільки завдати серйозної шкоди рослині, але й позбавити ягоди можливості порятунку від зайвого сонячного впливу в період їх активного дозрівання.

З метою збереження листя, догляд полягає в її закріпленні до закінчення процесу запилення. Грамотне й акуратне проведення такої процедури дозволяє одержати багатий і смачний урожай. Однак при його недостатності запилення можна провести самостійно. Для цього користуються спеціальним інструментом або встаткуванням. Також ефективним способом ручного запилення є обприскування культури розчином, приготовленим на основі бджолиного меду. Даний засіб сприяє прискореному і якісному повноцінному запиленню великої кількості квітів.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2740 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс