Кращі способи, як укривати туї на зиму

5 грудня 2020

Більшість хвойників, у тому числі й туї, мають високу зимостійкість і добре ростуть у будь-якому кліматі, навіть на півночі. Однак ця властивість проявляється з віком, а молоді рослини ще вразливі перед низькою температурою.

Щоб захистити їх, важливо знати, як укривати туї на зиму, а також коли можна приступати до цієї процедури. Адже, крім морозу, туї можуть постраждати й від випрівання, якщо вкрити їх занадто рано.

Крім того, ніжна хвоя часто одержує опіки від сонячних променів, а ще ламається під важким сніжним покривом. 

КОЛИ МОЖНА ГОТОВИТИ ТУЇ ДО ЗИМІВЛІ

Строки вкриття визначаються кліматом регіону вирощування хвойників. Але є єдине правило: не можна вкривати рослини, якщо на вулиці стоїть ще тепла погода й плюсова температура. Інакше деревця почнуть перегріватися й хворіти. Тому важливо дочекатися зниження температури й невеликого морозу, які найчастіше приходять після першого снігу. Це стосується надземної частини рослини. Щодо кореневої системи, яка також потребує утеплення, то замульчувати її можна й раніше. У якості мульчі підійдуть компост або перегній для нижнього шару й ялинове гілля – для верхнього.

ЯК УКРИВАТИ ТУЇ НА ЗИМУ

Укриття будь-яких хвойників повинно одночасно виконувати два завдання. Це захистити їх від морозу, а також від ультрафіолету. Тому матеріал, який буде використовуватися, повинен пропускати повітря, але не пропускати сонячні промені. Для цього можна купити спеціальний нетканий матеріал або ж зробити подвійний шар. Наприклад, від сонця вкрити деревце тканиною або мішковиною, а зверху обмотати агроволокном для захисту від снігу.

У кожного садівника є свій улюблений спосіб, залежно від розмірів рослин і доступності матеріалу. У цілому ж укрити туї можна, використовуючи такі варіанти:

Кругова обв’язка за допомогою мотузки, пригнувши гілки до стовбура. Захистить від снігу невисокі деревця. Зверху можна додатково обмотати нетканим матеріалом. 

Каркасне спорудження. Більше підійде для невисоких рослин. Каркасом може послужити звичайний дерев’яний ящик, якщо туї зовсім низькі. Або ж його можна збити з дощок, закріпивши їх у формі вігвама. Зверху каркас також накривається мішковиною або спанбондом. 

Чохли для хвойників і не тільки – продаються в садових магазинах, мають форму конуса. Виконані з білого дихаючого матеріалу, що не пропускає ультрафіолет. 

Що стосується плівки й целофану, то вони для захисту хвойників не підходять. Під плівковим укриттям туї залишаться без доступу повітря й до весни пропадуть. Звичайно, можна часто провітрювати їх, але взимку це не завжди можливо, наприклад, якщо ділянку замело снігом. Або ж якщо господарі не живуть там постійно. Тому краще віддати перевагу нетканим матеріалам.

Корисна порада: Найкращий і найбільш ефективний спосіб захисту туї від сонячних опіків — це використання сонцезахисних екранів. Наприклад, ви можете поставити опори й на них розтягти спеціальні сонцезахисні матеріали або поставити дерев'яний захисний екран.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3410 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс