Зелень на підвіконні
Як приємно дивитися взимку на буйну зелень. Погодьтеся, і приправа завжди під рукою, і споглядаючи на таку красу матимете відчуття літа. Адже це здійснити не складно, рослини-спеції невибагливі. Потрібний лише правильний догляд, полив і добре освітлене місце.
Ось декілька порад початківцям. У першу чергу, визначтеся, які трави вам потрібні. Наприклад, аніс, тмин, коріандр, кріп, фенхель і петрушку можна легко виростити з насіння, а ось естрагон, розмарин, орегано і чебрець – капризні і не завжди добре сходять. Тому бажано купити розсаду або виростити самим.
Не зайвим буде нагадати, що в приміщенні трави ростуть повільніше, ніж у відкритому грунті, але при правильному догляді, ви матемите хороший урожай і на підвіконні.
Якщо ж у вас ростуть деякі з цих рослин на городі, то частину з них викопайте до перших заморозків і посадіть удома. Для їх посадки виберіть керамічні або пластмасові горщики, а якщо дозволяє площа, то можна використовувати й невеликі контейнери. Ємності для посадки мають бути широкими й неглибокими, і обов’язково з дренажними отворами, щоб уникнути застою води. На дно покладіть дренаж - це може бути керамзит, черепки, недрібний пісок. Потім насипте родючої землі (рівні частки землі, піску, перегною) або, якщо можливо, купіть готовий субстрат у магазині. Бажано, щоб до складу суміші входив пісок або перліт.
Краще звичайно ж вирощувати кожен вид окремо, але можна посадити й кілька трав в одній ємності. Це виглядатиме дуже незвично і займе менше місця. Для цього знадобиться декоративний горщик для суниці, що має кілька отворів на різному рівні. Спочатку на дно для дренажу покладіть шар глиняних черепків і насипте посадочний грунт, перемішаний з гідрогелем до рівня першого отвору. А потім посадіть першу рослину, обережно пропустивши її кореневу систему через нижній отвір усередину горщика. І так знизу до верху від одного отвору до іншого. На закінчення висадіть рослини у верхній частині горщика. Потім полийте повільно й обережно, щоб промочити корені рослин усіх рівнів.
Якщо ж ви вирішили сіяти трави, то землю для додаткового знезараження бажано прожарити в духовці. А саме насіння перед посівом опустіть в 1%-й розчин марганцевокислого калію, потім промийте чистою водою.
Дрібне насіння можете відразу висіяти у вологий грунт, а насіння крупніше - замочіть на кілька годин у воді, заздалегідь перевіривши його на схожість.
Сіяти насіння треба у вологий грунт, неглибоко, прикриваючи лише невеликим шаром землі, а потім обережно зволожте грунт і накрийте пакетом або склом для підтримки тепла і вологості. Після появи перших сходів пакет або скло приберіть, а як тільки рослини трохи піднімуться, видаліть усі слабкі паростки разом із коренем, залишивши тільки сильні екземпляри. Температура повітря в кімнаті має бути 18-20 С вдень і до 15 С - уночі. Якщо це неможливо, то просто провітрюйте приміщення на ніч, оберігаючи рослини від протягів.
При зайвій сухості повітря у приміщенні, поблизу рослин розпилюйте чисту холодну воду або користуйтеся електричним зволожувачем.
Посадки регулярно поливайте відстояною водою кімнатної температури. Перші 8-10 тижнів після посіву грунт раз на тиждень підживлюйте (2 г рідких добрив на літр води, для петрушки - 3 г). Коли ж з’являться рослини, поливайте не лише грунт, а й зелені частини рослин. Поливати треба обережно. Головне - не переборщити. А якщо з часом з’являться суцвіття, видаліть їх.
Але ж пам’ятайте: трави люблять багато світла. Тому так важливо вибрати місце, де вони будуть освітлені не менше 6-8 годин на день. А ще краще, коли є додаткове підсвічування. Тому, по можливості, встановіть люмінесцентні лампи, щоб рослини отримували освітлення 8-10 годин на добу.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2996 |
|
© Газета Домовик 2012-2023