Як зберегти цибулю-сівок у домашніх умовах до весни
Осінь - традиційна пора для заготовки врожаю на зиму. Цибуля - не виключення, оскільки продукт містить масу корисних речовин і поліпшує смак страв. До того ж, якісну осінню заготовку можна висадити з настанням тепла й насолоджуватися свіжими овочами. У статті мова йтиме про те, як підготувати правильні умови для зберігання цибулі аж до весни.
ПІДГОТОВКА ВРОЖАЮ
За 3 тижні до збору врожаю припиніть полив. Так удасться зібрати більш якісну заготовку. Найкраще зберігається середня (до 21 мм) і велика цибуля (більш 30 мм). Відсортуйте продукти, відсіявши зіпсовані й дрібні овочі. Розкладіть цибулю на горизонтальній поверхні у світлому приміщенні з гарною вентиляцією. Стежте, щоб температура не перевищувала +25 градусів, а вологість була на рівні 45%.
Залишіть цибулю сушитися як мінімум на 7 днів. Час від часу перевертайте продукти. Щоб переконатися, що цибуля-сівок добре просохла, прокатайте овоч по столу. Шелесткий звук буде вірною ознакою, що пора відокремлювати вручну верхні лусочки, бадилля й сухе коріння.
ПІДГОТОВКА ТАРИ
При виборі тари звертайте увагу на те, щоб вона була з отворами для вентиляції, чистою, сухою, без неприємних ароматів. Під час зберігання цибуля-сівок виділяє вологу. Якщо не забезпечити належну вентиляцію, продукт попросту згниє й запліснявіє.
Можна використовувати плетені кошики з натуральних матеріалів, картонні коробки з отворами, дерев’яні ящики. Також підійде й звичайний мішок, але наповнювати його потрібно тільки на 20 см, інакше цибуля здатна упріти. Для зберігання в підвалі можна скористатися старими панчохами. Наповніть їх цибулинами й підвісьте під стелю на гачки. Так ви захистите продукт не тільки від загнивання, але й від мишей.
ВАРІАНТИ ЗБЕРІГАННЯ
1. Теплий спосіб
Усю зиму врожай повинен зберігатися при температурі +18...+25 градусів. Вологість - другий немаловажний показник. Сухе повітря висушить городину, а надмірно вологе стане причиною загнивання. Оптимальний рівень - 45-50%. Також необхідно регулярно провітрювати приміщення протягом 10-15 хвилин. Уникайте стрибків температури й вологості, оскільки через це цибуля може рано прорости або зіпсуватися.
2. Холодний спосіб
Завдяки такому способу можна звести ризики раннього проростання цибулі-сівка до мінімуму. Перед холодним зберіганням цибулини потрібно прогріти. Для цього на 10 днів забезпечте продукту температурні умови в +35 градусів. Після цього врожай можна відправляти або в холодильник (у ящик для овочів, якщо цибулі небагато), або в підвал (якщо живете в приватному секторі). У першому випадку необхідно захистити продукти від конденсату. Для цього впакуйте цибулини в щільний папір або картон. Температура як у підвалі, так і в ящику повинна коливатися в межах 0…+4, а вологість становити 75%. Коли будете готовити цибулю до висівання, знову прогрійте її при +35 градусах протягом 14 днів.
Альтернативний варіант - холодне зберігання в цебрі на вулиці. Зробіть у ємності подушку з ошурок, потім викладіть добре просушену і відсортовану цибулю, зверху знову прикрийте ошурками. Накрийте цебро кришкою й помістіть в попередньо вириту земляну яму. Глибина ями не повинна перевищувати висоту ємності більше, чим на 20 див. Далі присипте цебро землею й залиште у такому виді до весни.
3. Комбінований спосіб
Даний метод поєднує тепле й холодне зберігання й включає кілька етапів. Восени й до настання перших морозів заготовлений лук повинен перебувати в приміщенні з температурою +20…+25 градусів. Із приходом зими потрібно або знизити оцінку градусника до 0, або перемістити продукти в кімнату з відповідними умовами. Навесні температурний режим знову збільшують до +25 і плавно знижують до +20. У таких умовах цибуля зберігається аж до висадження в ґрунт.
ЯК ЗБЕРІГАТИ ЦИБУЛЮ У КВАРТИРІ
Для багатоквартирних будинків оптимальний варіант зберігання цибулі-сівка - це теплий спосіб. Відсортуйте й просушіть заготовку, упакуйте в картонні коробки, пластикові контейнери або мішки й розмістіть тару в коморі. Відправляти врожай на балкон - погана ідея, оскільки там досить складно забезпечити підходящий і постійний мікроклімат. У приміщенні важливо підтримувати температуру +18...+25 градусів і рівень вологості - 45-50%. Також можна зберігати продукти в холодильнику в контейнері для овочів.
ЯК ЗАПОБІГТИ ПСУВАННЮ ВРОЖАЮ
Раз у кілька місяців перебирайте цибулю і забирайте всі зіпсовані продукти. А якщо ні, то зараза перейде на весь урожай і заготовку прийде викинути. Якщо цибулина здорова, а сліди гнили видніються тільки на лушпайці, потрібно зняти верхню оболонку, просушити овоч і відправити в тепле місце до появи нової лушпайки.
Зберігання цибулі-сівка не додасть турбот, якщо дотримуватися певних рекомендацій. А навесні ви зможете одержати багатий урожай.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2606 |
|
© Газета Домовик 2012-2023