Полуниця: Врожай зібраний, а який майбутній?

3 липня 2020

Відплодоносила полуниця. Але за літніми дачними турботами не варто забувати, що догляд за полуницею в липні й серпні – основа врожаю майбутнього року.

Найголовніше – не допускати загущення посадок, вчасно видаляти зайві вуса, сухі й уражені зелені листи. Дотримувати сівозміни, вирощуючи суницю на одному місці не більш п’яти років. При сильному ураженні хворобами проводять трикратне обприскування сучасними фунгіцидами: перше – у момент оголення бутонів, друге – через 10 днів після першого й третє – відразу після збирання врожаю. Під час сильних дощів ґрунт між грядками рекомендують замульчувати ошурками.

Після плодоносіння у полуниці наступає друга хвиля нарощування листів, відростання нових ріжків (укорочені однолітні пагони) і закладення нових квіткових бруньок. У ріжках відкладаються живильні речовини, які рослини будуть витрачати в наступному році на утвір ягід. Тому важливо створити полуниці самі сприятливі умови: видалити бур’яни, акуратно обрізати всі старі листи, намагаючись не ушкодити серденька й молоді листочки, видалити вуса, розпушити ґрунт (близько кущів рихлити глибоко не можна, щоб не ушкодити кореневу систему), зробити кореневу підгодівлю. Краще користуватися спеціальними для полуниці добривами, що містять усі необхідні елементи в збалансованому виді, або амофоскою – вона крім основних елементів живлення (азот, фосфор, калій) містить кальцій, магній і сірку. А добрива, що містять хлор, протипоказані.

У цей час можна внести перегній, який ще й поліпшить структуру ґрунту. Після внесення сухої підгодівлі полуницю поливають і до кінця сезону тримають ґрунт у вологому стані, поливаючи рідко, але рясно. Потім грядки бажано замульчувати, тоді й поливи можна буде скоротити й бур’янів не буде. Залишиться тільки видаляти вуса, що відростають, – цей прийом стимулює рослини для закладення нових квіткових бруньок.

Якщо молоді листочки полуниці, що відростають, зморщуються, деформуються, виходить, на рослині поселився суничний кліщ. Проти нього полуницю обробляють інсектицидами або розчином колоїдної сірки.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2025 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс