8 бур’янів на вашому городі, які дійсно можна їсти

3 липня 2020

Замість того, щоб обурюватися наявністю цих диких рослин у вашому саду, ви могли б додати їх у вашу їжу.

Коли ви вважаєте рослину у своєму саду бур’яном, тому що ви не посадили її там, ви можете вирішити, що вона повинна бути викорчувана й викинута. Але тоді ви б упустили величезну можливість: багато із цих неопрацьованих рослин не тільки їстівні, але й смачні й корисні для вас. Якщо у вас є великий двір, город або просто сад, є ймовірність, що у вас ростуть, принаймні, деякі із цих рослин.

Які ж рослини-бур’яни можна їсти?

1. ПОРТУЛАК ГОРОДНІЙ

Ця мила рослина відрізняється ложкоподібними лускатими листами, червонуватими, м’ясистими стеблами й малесенькими жовтими квітками. Ви можете помітити, що воно росте із тріщини в асфальті, тому що зовсім не прискіпливий до того, де пускає коріння й цвіте в жару. Він також містить живильні речовини й омега-3 жирні кислоти. Зберіть листочки молодої рослини, щоб додати в салат із сиром фета й оливками. Ви також можете готувати їх на парові або обсмажувати, але не перетримайте, інакше вони стануть в’язкими.

2. КУЛЬБАБА

Подумайте двічі, перш ніж скосити цю звичайну неприємність із газону; це один із кращих бур’янів для їжі, - говорять експерти. Використовуйте молоді листи (які ростуть із центру і світло-зелені) у салатах або приготуйте, як шпинат, тому що вони є гарним джерелом вітамінів C, A, K, плюс калій; або візьміть жовту квітку, занурте її в темпуру й обсмажте. Деякі люди говорять, що її смак схожий на попкорн. Ви також можете витягти всю рослину, щоб зробити без кофеїновий, як цикорій, напій з його коріння.

3. ЩАВЕЛЬ МАЛИЙ

Також відомий як жовтий щавель або горобиний, ця багаторічна рослина, що родом з Північної Америки, зовсім не трава. Але це те, що майже кожний може знайти на своєму задньому дворі. Щавель малий має лимонний смак, що робить його прекрасним вибором для доповнення страв з морепродуктів. Ви також можете нарізати кілька стебел, щоб додати цитрусові нотки в севіче.

4. МОКРИЧНИК

Зі схожим на петрушку смаком, ця рослина любить прохолодну погоду, тому його краще збирати пізньої весною й восени. Має овальної форми листи, що ростуть попарно друг напроти друга на довгих стеблах, а також пелюсткові й зіркоподібні білі квітки, що повзуть по землі. Озброїтеся ножицями, щоб обрізати ніжні нові паростки або просто верхівку старих рослин, а потім готуйте його будь-яким способом, яким би ви готовили шпинат, особливо для салатів.

5. СУМАХ

Іноді називаний «бур’янистим деревом». Їстівна частина цього короткого, деревця - його цегляно-червоні плодові скупчення у формі конуса. Використовуйте його для приготування багатого антиоксидантами чаю: занурте скупчення плодів у гарячу воду, і тримайте, поки вода не стане рожево-червоною, потім процідіть й додайте небагато лимона. Ви також можете висушити сумах, щоб використовувати для чаю протягом року.

6. ДИКА ГІРЧИЦЯ

Коли кусаєш пучок квітучої дикої гірчиці, це буквально на смак, як з’їсти ложку діжонської гірчиці. Ця рослина настільки витривала, що її можна зустріти навіть у Гренландії й поблизу Північного полюса. Використовуйте її яскраво-жовті маленькі квіти як гарніри, або зберіть стручки після того, як рослини підуть в насіння, щоб з’їсти, або замаринувати. Деякі люди можуть також їсти листи, які, як правило, тверді, але зм’якшуються при приготуванні, і наповнені вітамінами.

7. ГАЛІНСОГА

Галінсога - це рослина (частина сімейства соняшникових) є дуже затребуваною їжею для гурманів. Найчастіше вона росте на великих полях, спливаючи як неприємність серед культур, а не в садах. Якщо ви дійсно знайдете галінсогу, ви захочете зібрати небагато, щоб з’їсти, не викидайте цю високу рослину, як небажаний бур’ян. Додайте в печеню або салати в помірному ступені (просто пам’ятайте, що листи можуть бути злегка ворсистими).

8. ЛОБОДА

Часто росте на полях і пасовищах, у садах, і навіть уздовж узбіччя дороги. У цього самого звичайного бур’яну майже трикутні, зубчасті листи із блакитнувато-зеленим відтінком. Сама корисна частина в лободи, ця порошкоподібна речовина на нижній стороні листів, яка зникає, коли ви їх готуєте. Готуйте листи, як шпинат. Вони містять високу дозу заліза, білка, кальцію й вітаміну В.

ЯК ЇСТИ БУР’ЯНИ БЕЗПЕЧНО

Перш ніж почати збирати бур’яни на вечерю, переконайтеся, що знаєте, що відбувається з вашим ґрунтом. Наприклад, райони із тривалою індустріальною історією можуть містити багато важких металів,й тому дикі рослини, що ростуть у ньому, можуть бути небезпечні для їжі. От чому уникайте збирання бур’янів на узбіччі доріг, паркуванні або іншому потенційно забрудненому ґрунті.

Якщо ви прагнете почати вживати їстівні бур’яни, що ростуть у вашому саду, припиніть використовувати гербіциди й хімічні добрива, а потім дозвольте їм рости.

Інша ключова порада - не їсти нічого, у чому ви не впевнені на 100% у тому, що це таке. Отрутні рослини можуть виглядати дуже схожими на їстівні: Наприклад, смертельний гемлок може близько імітувати листи дикого бутеня (схожого на петрушку). Вивчите вид листів і довідайтеся, що шукати, щоб почувати себе впевненим у ваших здатностях ідентифікації бур’янів. Як тільки ви знайшли їстівний бур’ян, прополосніть його прохолодною водою прямо перед їжею, щоб змити з нього будь-який бруд.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2773 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс