Сидерати: використання навесні

20 березня 2020

У городника виробився «рефлекс» завершувати сезон посівом сидератів. Серпень-вересень - посів, жовтень-листопад - зріз і перекопування з ґрунтом, а можна залишити зверху - перегниє до весни. Не уклався в зазначений термін - залишається тільки гірко зітхати.

Але, виявляється, сидерати можна сіяти ранньої весною - ефект не гірше. Правда, вибір рослин трохи обмежений. Сіємо морозотривкі швидкозростаючі. Починати посів можна в лютому, у так звані лютневі вікна. Сіємо в підготовлений ґрунт: переораний або скопаний з осені, не забитий бур’янами. Способів два: борозни або врозкид. Рихлимо ґрунт плоскорізом не глибше 10 см. При посіві врозкид у рихлу землю кидаємо насіння й закриваємо граблями. Щоб до них не добралися голодні пташки, загребіть, а то й прикрийте гілками. Сапкою робимо неглибокі борозни на відстані 5 см, сіємо й засипаємо землею.

Сидерати зійшли. Не дайте їм перерости, зрізуйте під корінь на самому початку цвітіння, поки стебла не одерев’яніли. Посів і висаджування розсади проводимо через два тижні після зрізання. Самі ранні, витривалі, скоростиглі сидерати: гірчиця біла, рапс яровий, овес, фацелія, редька олійна.

Під картоплю краще сіяти сидератну суміш: овес із горохом, овес із ячменем або гірчицю білу. Підійдуть будь-які сидерати, крім злакових. На картопляній ділянці гірчицю білу можна сіяти одночасно з бульбами - у міжряддя й при підгортанні змішати із землею. Бур’янів буде мало, до того ж  - чудовий захист від дротянки.

Гірчиця біла  - улюблений сидерат городників. Сіяти можна з ранньої весни до осені, сходи швидкі й дружні, зрізка через місяць, закладення в ґрунт необов’язкова, бур’яни душить, полив мінімальний. Лікує ґрунт від фітофтори, парші, чорної ніжки, інших грибних хвороб. Суцільно плюсова рослина. Але не саджайте перед хрестоцвітими. Висадивши суміш гірчиці з олійною редькою рано навесні, одержите багато органіків - зелені й коріння, оздоровите ґрунт. Гірчиця поліпшує приживлюваність розсади томатів і перців. 

Крім усіх видів бобових і жита, під томати навесні відмінно йде фацелія. Розпушує ґрунт, насичує його азотом, пригнічує бур’яни й нематоду.

Рапс яровий містить багато азоту, відмінний розпушувач, зрізана зелень приваблює безліч корисних хробаків, а ефірні олії відлякують шкідників. Дає багато зелені з жирними листами. Насіння дрібне, посів поверхневий  врозкид. Посів перед: огірками - дезінфекція ґрунту від грибних хвороб, перцями - забезпечить потрібним їм фосфором, а кабачки одержать необхідний азот і калій. 

Редька олійна - відмінний попередник моркви. Отримаєте великий урожай, однак грядку потрібно готовити з осені. Але редька й навесні допоможе. Очистить ґрунт від збудників багатьох хвороб і нематоди, поліпшить її структуру, витисне з ділянки бур’яни.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2032 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс