Плануємо посадку капусти броколі на серпень

13 березня 2020

Капуста броколі надзвичайно корисна, її вирощують багато дачників. Але багато городників зустрічаються з тим, що  броколі не зав’язує голівки. Чому це відбувається?

У наших районах броколі вирощувати краще з таким розрахунками, щоб зав’язування суцвіть припадало на травень або вересень, коли немає літньої спеки.
У наших районах броколі вирощувати краще з таким розрахунками, щоб зав’язування суцвіть припадало на травень або вересень, коли немає літньої спеки.

Це холодостійка рослина, добре розвивається при температурах +16…+20°С и витримує заморозок до - 7°С. 

Для одержання врожаю дуже важливі строки посадки броколі, тому що вона дуже чутлива до підвищеної температури. Броколі - культура скоростигла, залежно від сорту утворює голівки через 20-25, а врожай дає через 27-35 днів після висадження розсади в ґрунт. При ранніх строках висадження період від посадки до початку збирання розтягується до 40-50 днів. І саме тут - головний секрет вирощування броколі: голівки утворюються тільки при температурі до 18°С. Виходить, якщо в нашій кліматичній зоні її висадити насінням, наприклад, на початку травня, потім розсадити її, голівку вона почне формувати наприкінці червня, а може, і на початку липня. Але в цей час у нас уже зазвичай стоїть спека, у найкращому разі вище +18 градусів на 7-8! Тому рослина сидить і чекає сприятливих часів.

Але якщо ви все-таки прагнете виростити броколі, спробуйте посадити її в другій половині літа. Броколі - відмінний варіант для повторної посадки після збирання інших культур. Посадіть капусту на грядках, які раніше були зайняті цибулею, морквою, зеленню або картоплею. Не варто висаджувати розсаду на місця, де росли редис, редька, капуста й буряк.

Важливо! Перед посівом броколі на розсаду бажано провести калібрування насіння. Істотного підвищення врожаю можна добитися, шляхом передпосівного замочування насіння у живильних розчинах мікроелементів і стимуляторів росту. Для розсади добре підійде субстрат з торфу, дернової землі й перегною (3:2:1). При вирощуванні розсади в касетах зазвичай роблять суміші з торфу, перліту, вермикуліту й невеликої кількості мінеральних добрив.

Готову розсаду броколі для осіннього вживання висаджують наприкінці липня - початку серпня. Рясно залийте ділянку з розсадою, після чого відберіть самі міцні саджанці. Тільки від молодих і здорових рослин ви одержите якісну продукцію.

Броколі висаджують в основному за схемою 80/50, 70/40 або 60/35 см. Найкраще проводити посадку в похмурий день або надвечір. Поглиблювати рослини в землю потрібно до першого листа. Відразу ж після цього розсада ретельно поливається. Щоб забезпечити гарний ріст, через 3-4 дня полив потрібно повторити.

Щоб розсада краще перенесла пересадження у відкритий ґрунт, притініть її за допомогою агроволокна. Воно врятує ваші рослини від пекучого сонця.

Хоча це не дуже вимоглива культура, капуста броколі найкраще розвивається на нейтральних, чорноземних і листяно-алювіальних ґрунтах. При приготуванні ґрунту корисно комбінувати компост із гноєм і мінеральними добривами. Перед посадкою вносять у ґрунт на одну сотку 1,5-2 кг сульфату калію й 2-2,5 кг потрійного суперфосфату. Азотне добриво (2,5-3 кг на одну сотку) уводиться двічі в рівних дозах у вигляді підгодівлі.

Броколі — культура вологолюбна. У жаркий серпень посадки необхідно регулярно й рясно поливати, принаймні, раз на тиждень.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1976 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс