Саме час згадати про насіння
У січні можна провести ревізію квіткового насіння, а наприкінці місяця підготувати цибулинні культури - тюльпани, нарциси, гіацинти для лютневої вигінки. Не забудьте і про овочеве насіння. Адже, перш ніж воно ляже у землю, його треба викохати, зберегти. Це повинно бути насіння не випадкових, а районованих високоврожайних сортів. Саме воно позбавить від додаткових витрат і дасть повноцінний урожай.
Багато власників ділянок намагаються закупити насіння як можна більше. Насправді, двох-трьох пакетиків насіння одного сорту цілком досить для городу.
Норми посіву найпопулярніших культур з розрахунку на 10 м2:
морква і петрушка - 4,5-6 г;
кріп на зелень при суцільному посіві - 25 г;
кріп рядками для засолки - 12 г;
огірки - 5-8 г;
кабачки і патісони - 4 г;
редиска - 15-20 г;
салат - 3 г;
щавель - 3-4 г;
квасоля - 106 г;
гарбуз - 2,5-4 г;
цибуля-чорнушка на ріпку - 5-10 г, а на насіння - 50-100 г.
Багато хто запасається насінням на кілька років. Це не завжди виправдано. Наприклад, насіння огірків дає найбільший урожай на четвертий рік, термін зберігання при температурі до 12 градусів для насіння огірків, гарбузів, кабачків, патисонів - 6-8 років, капусти і томатів - 4-5 років, гороху, квасолі, редьки - 3-6 років, моркви, буряка, ріпи, салату, шпинату, цибулі, петрушки, ревеню, кропу - 2-3 роки, пастернаку і селери - 1-2 роки. Насіння, що залишилося від посіву зберігають у поліетиленових мішечках.
Не забудьте, перед посадкою перевірити якість насіння. Його треба кинути у солону воду (2 столові ложки солі на 1 л води). Хвилин за п'ять "пусте" спливе.
Після цього - обеззараження, профілактика захворювань, загартування. Сонце - найкращий санітар: після обеззараження насіння сонячними променями підвищується і прискорюється їх схожість. Насіння капусти прогрівають у воді 20 хвилин, підтримуючи температуру 48-50 градусів. Насінню моркви потрібна температура 52-53 градуси. Перегрівати не можна! Потім - хвилини на 2-3 - у холодну воду. Підсушити до сипучості. Насіння помідорів і огірків 20 хвилин слід потримати у 1%-му розчині марганцевокислого калію, після чого промити у чистій воді.
Насіння моркви, петрушки, буряка, цибулі за два дні до посіву замочують у воді кімнатної температури, щоб вона їх ледве прикривала. Корисно також замочувати на добу у розчині борної кислоти або марганцевокислого калію (0,2 г на 1 л води).
До речі, якщо замочити насіння у сніговій, талій воді, це прискорює сходи і підвищує врожайність, наприклад, капусти і огірків на чверть! Перевірено. Та й розсада краще росте, якщо її поливати талою водою.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2090 |
|
© Газета Домовик 2012-2023