Система крапельного поливу своїми руками

17 січня 2020

Крапельний полив — дуже зручна, високоефективна й економічна система, поливу дачної ділянки, городу або теплиці. Така система має безліч переваг перед іншими способами поливу. Вона заощаджує не тільки час, але й гроші, дозуючи подачу води (адже за воду доводиться платити). Систему крапельного поливу можна зробити самостійно, своїми руками в цьому немає нічого складного.

Почати необхідно зі складання плану.  Намалюйте загальний план земельної ділянки, указавши на ньому місця із грядками й рослинами, які потребують зрошення.

Продумайте й відзначте в плані розміщення трубопроводу, шлангів, окремих крапельниць, а також запірної арматур. Необхідно ретельно виміряти усі відстані й занести в план. Відзначте всі точки з’єднань труб, розгалужувачі й з’єднувачі, а так само крани й заглушки. Надалі Вам легше буде розрахувати потрібні комплектуючі.

Якщо ділянка перебуває на місцевості з вираженим ухилом, то магістральні труби варто розміщати горизонтально, а крапельні шланги – під ухил.

Для з’єднань використовують трійники або старт-конектори, які установлюють безпосередньо в трубу. Труби для магістрального водопроводу краще вибирати пластикові. Вони більш економічні, легкі й не піддаються окисненню (іржі). По них, так само зручно подавати до місця поливу розчинені у воді добрива, без обмежень.

Продумайте подачу води для всієї системи крапельного поливу. При відсутності водопроводу, найбільш економічне і практичне рішення – установка на узвишші 1,5-2 метра наповнюваної ємності для води (чим вище, тим більше тиск і, як наслідок, напір води). Воду у відкритій ємності варто вкривати від влучення прямих сонячних променів, це захистить її від цвітіння.

Труби й шланги можна укладати безпосередньо на ґрунт, підвішувати на опорах або закопувати в землю. Найпростіший і економічний спосіб — укладання на ґрунт. Однак у цьому випадку, як і у випадку підвішування, використовуйте непрозорі шланги й труби, це допоможе запобігти цвітінню води. Для заглиблених трубопроводів використовуйте вироби з товстими стінками.

У системі крапельного поливу обов’язкове використання фільтра тонкого очищення води, це значно зменшить імовірність засмічення крапельних шлангів і крапельниць.

Для установлення повної автоматизації системи крапельного поливу добре використовувати електричні контролери з живленням від батарейок.

Монтаж закупленого обладнання починайте після формування грядок.

Перед першим поливом потрібно промити всю систему крапельного зрошення. Для цього зніміть кінцеві заглушки й відкрийте воду, якщо звідусіль тече чиста вода, значить система готова до використання.

Не забувайте під час експлуатації системи, періодично чистити фільтр, при інтенсивному поливі один раз у тиждень.

Після повного закінчення поливних робіт, крапельні шланги можна легко зняти й зайнятися обробкою ґрунту.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2350 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс