Що треба врахувати при прибиранні снігу на ділянці

5 лютого 2019

Після снігопаду мешканці заміських будинків і власники дач змушені  братися за снігову лопату. Як прибрати сніг з розумом, щоб не нашкодити садовим рослинам?

ПРОЯВИТИ ОБЕРЕЖНІСТЬ

Звичайно, починати прибирання снігу логічніше всього з доріжки від воріт або хвіртки, що веде до будинку. Але згадаєте, які рослини посаджені з нею поруч? Якщо, наприклад, там розташовані троянди, гортензії, шпалери з виноградом або інші культури, які ви вкриваєте на зиму, то оголювати землю поруч із ними не варто. Без шару снігу ґрунт промерзне набагато сильніше, причому не тільки вглиб, але й у сторони від доріжки. Ніжним рослинам це точно не сподобається! Подумайте, як можна їх обійти або хоча б зменшити ширину розчищеного простору.

ПОРАДА: Якщо якісь доріжки, майданчики або, приміром, паркування для машини доводиться регулярно очищати від снігу взимку, або вони розташовані під навісом, не саджайте поруч із ними (на відстані 1,5 м або менше) недостатньо зимостійкі рослини. І пам’ятайте, що коріння в них ще гірше переносять морози, чим крона.

ПРИБРАТИ ОБОВ’ЯЗКОВО!

От де сніг однозначно не потрібний - так це на дахах теплиці, дров’яника й інших недостатньо міцних конструкцій. Загальна вага снігу, що лежить шаром 25 см товщиною на теплиці площею 10 м2, може становити від 75 кг (пухнатий, сухий сніг) до цілих 2 тонн (мокрий, старий сніг, що осів)! І яка покрівля це витримає? Якщо у вас стандартна тепличка економ-класу із профілю або тонкої металевої труби, покритого полікарбонатом, то прибирати з неї сніг бажано кілька разів за зиму. Щоб не ушкодити покриття, зручно користуватися автомобільною щіткою на довгій ручці.

ПОРАДА: Якщо ви тільки збираєтеся купувати теплицю, то зверніть увагу на моделі, дах у яких знімається або складається на зиму. І чистити її не доведеться, і ґрунт у ній узимку буде перебувати під шаром снігу, тобто не буде страждати від зайвого промерзання й висушування (що шкідливо для ґрунтової мікрофлори).

ОТРЯХНУТИ

Обов’язково огляньте чагарники й дерева. Якщо їх крони й гілки уже зігнулися під вагою снігу, особливо мокрого - його необхідно стряхнути, щоб наступні снігопади й крижані дощі не зламали рослини остаточно. У головній «групі ризику» усі вічнозелені культури, а також деревця й кущі з безліччю тонких гілочок (чубушник, кущова вишня, береза). Але будьте обережні при струшуванні: на морозі деревина стає тендітною.

ПОРАДА: Рослини, крони яких часто розпластує й ламає снігом, краще ще з осені підв’язати до кілочків або просто нещільно стягти їхні гілки мотузками.

ПІДСИПАТИ

Згрібаючи сніг, не забудьте подумати: а де ж його, навпаки, не вистачає? Може бути, на вкритих трояндах і винограді «шуба» тонкувата? Треба б додати, але акуратно, не ущільнюючи. Або, наприклад, під ялинками й густими сосонками снігу зовсім немає (не долетів до землі, увесь на гілках залишився!), а там ростуть улюблені тіньові рослини? Добре б і туди кинути пару-трійку лопат сніжку... Або, приміром, яловець став жертвою крижаного дощу й зігнувся, а отряхнути його неможливо, усе примерзло? Насипте під нього сніг гіркою - нехай він на неї опирається. 

І звичайно, корисно буде накидати сніг у теплицю. А от збирати його в бочки й інші ємності, щоб зробити запас поливної води на весну, поки ще рано: раптом ще будуть відлиги, що перемежовуються морозами?

ПОРАДА: Споруджуючи великі купи снігу навіть у тих місцях, де вони зараз корисні рослинам, поміркуйте: як це все буде танути й чи легко буде поталій воді піти убік або всотатися? Старанно утеплюючи сніжною «шубою», наприклад, троянди, ви можете своїми руками створити ситуацію, коли навесні вся ця купа снігу перетвориться у величезну калюжу, що довго не висихає, і замість користі ви одержите одну тільки шкоду.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2414 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс