Добрива, які краще вносити восени
Осінь - цей кращий час, щоб гарненько удобрити ґрунт на ділянці. Ґрунт відпочиває, а у мікроорганізмів з'являється шанс більш ефективно переробляти живильні компоненти. Городнику це дає можливість заздалегідь підготувати земельну ділянку до майбутніх посадок, звільняючи час навесні на більш важливі справи.
Перед приходом суворої зими ґрунт потребує додаткового живлення. При цьому можна робити різні комплексні підживлення. Усе залежить від використовуваної сировини і самої рослини.
Для плодових дерев рекомендується внести:
- перегній або компост, що поліпшує структуру ґрунту;
- фосфорні та калійні комплекси одночасно з органікою засипаються в передстовбурне коло;
- готові магазинні підживлення;
- гній, який обов'язково вноситься в осінній час. Причому строго заборонено використовувати свіжий гній. Він повинен «дійти» як мінімум кілька років. А якщо ні, то можна ушкодити кореневу систему дерева.
Для картоплі оптимальним варіантом буде:
- соломистий гній, який, за словами фахівців, дозволяє підвищити врожайність практично у два рази;
- сидерати;
- нітроамофоска, нітрофоска й амофос.
Для кущів ягідних рекомендується використовувати:
- попіл в якості природнього мінерального комплексу;
- курячий послід, який вноситься як розчин у співвідношенні 1:15. Обов'язково після збору врожаю в процесі перекопування;
- доломитне борошно, яке дозволяє суттєво знизити кислотність ґрунту. Це добриво використовують винятково при необхідності. Існують також рослини, яким кислий ґрунт подобається.
Оскільки для різних дачних і городніх рослин комплекси живильних речовин змінюються, найкраще ще з осені визначати місце висадження окремих сортів. Якщо ж такої можливості немає, потрібно використовувати універсальні суміші.
МІНЕРАЛЬНІ ДОБРИВА
Найчастіше рослини одержують живильні речовини в розчинах. Оскільки в цьому випадку засвоюваність виявляється значно кращою. На сьогоднішній день існує величезна кількість уже готових мінеральних комплексів, приміром, для газону, плодових дерев і кущів.
Важливо звертати увагу на позначку «для осені». Особливість такого роду сумішей у тому, що вони повинні мати у своєму складі мінімальну кількість азоту. Адже він провокує активний ріст і може не дозволити рослині підготуватися до зимівлі.
Мінеральні добрива для осіннього внесення обов'язково повинні містити такі мікроелементи як: фосфор, калій і кальцій. Вони дозволять рослинам підготуватися до зниження температури і, загалом, до суворих умов зимівлі.
ПРАВИЛЬНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ОРГАНІКИ
До органічних добрив для осіннього використання належать:
- кінський гній, що відрізняється щільністю консистенції. Це дозволяє зберегти азот у ґрунті досить тривалий час. За зиму гній починає розм'якшуватися, а тільки до весни живильні речовини потраплять у ґрунт. На кожний квадратний метр земельної ділянки рекомендується вносити близько 3 кг добрива. Причому в осінній період його можна використовувати свіжим. Тоді як навесні це строго заборонено;
- коров’як вважається найбільш популярним добривом серед городників. Він дозволяє наситити ґрунт живильними речовинами. Причому восени можна вносити навіть сирий коров’як. Адже з поталими водами зійде і зайвий аміак. На кожний квадратний метр земельної ділянки доводиться близько 5-6 кг. Але більшість фахівців радять використовувати коров’як навесні, оскільки за зимовий період втрачається практично чверть живильних речовин. Але попередньо його потрібно закомпостирувати ще наприкінці літа;
- пташиний послід вважається одним з найбільш концентрованих добрив. Тому його застосовувати влітку і навесні складніше. Потрібно розбавляти й акуратно поливати у вигляді розчину, інакше можна ушкодити листя й корінь рослин. Це ідеальне живлення для полуниці. Восени послід можна розподіляти під перекопування в нерозбавленому виді.
СИНТЕТИЧНІ ДОБРИВА
Існує величезна кількість синтетичних добрив, які можна використовувати для осіннього підживлення ґрунту.
А саме:
-добрива на основі фосфору представлені у вигляді суперфосфатів вносяться в обов'язковому порядку в осінній час. Оскільки ці речовини складно розчиняються, їм потрібен час, щоб розчинитися й наситити ґрунт. На кожний квадратний метр землі доводиться 50 г суперфосфату;
- фосфоритове борошно найчастіше вноситься одночасно із гноєм, оскільки він дозволяє створити оптимальні умови для переходу фосфору в живильний комплекс ґрунту. Але при цьому важливо розуміти, що кальцій, який входить до складу добрива, не всім рослинам «до душі». До гідностей варто віднести природне походження складу. Це не хімія, а абсолютно безпечний компонент;
- сечовина належить до азотних речовин. Але з тією різницею, що її можна використовувати восени. Оскільки її амідна форма дозволяє затримати живильні компоненти в ґрунті до весни. Важливо здійснювати її правильне застосування згідно з інструкцією
НАРОДНІ ЗАСОБИ
У якості народних добрив можна використовувати лушпайку й очистки. Це нешкідливі екологічно безпечні відходи, які дозволять підживити ґрунт корисними мікроелементами. Картопляні очистки попередньо варто підготувати. Їх заливають дуже гарячою водою і настоюють протягом декількох днів. Після проціджування рекомендується поливати рослини під корінь.
Такі народні добрива найкраще використовувати у весняний час. Для тільки-но висаджених культур кожні 10 днів у період вегетації.
ЧИМ УДОБРЮВАТИ ҐРУНТ ПІД ПЕРЕКОПУВАННЯ
Складніше за все, якщо необхідно удобрити ґрунт глинистий і суглинний. Оскільки в зимовий період ділянка стає ще щільнішою і на ній зовсім складно зростати будь-якій рослині. Такий ґрунт в обов'язковому порядку перекопують із осені, одночасно вносячи живильні речовини.
До них належать:
- на кожний квадратний метр земельної ділянки необхідно близько 3 кг гною. Причому періодичність використання не частіше одного разу на чотири роки. Після перекопування добриво рівномірно розподіляється навколо рослини. Але важливо стежити, щоб гній не діставав до коренів. Вони можуть загинути;
- трав'яна січка на основі трави й бур'янів викладається в борозну на глибину не більше 0,2 м, а потім присипається ґрунтом. При бажанні можна зробити пару таких прошарків, приміром, на глибину 0,1 м від поверхні;
- добрива з фосфором і калієм у співвідношенні 50 г суперфосфату і 30 г калійної солі на кожний квадратний метр;
- оптимальний час використання сидератів - осінь. Очікуєте, поки вони виростуть на 0,1 м, і можна їх перекопати разом із ґрунтом.
Існує величезна кількість добрив, які рекомендується використовувати восени. Їх можна комбінувати, використовувати по черзі. Усе залежить від набору живильних речовин і їх сумісності. Про це ми вже говорили, сподіваємося, що ця інформація вам буде корисна.
Коментарі: 2 шт. | Переглядів: 2619 |
|
© Газета Домовик 2012-2023