Як зберегти капусту свіжою до весни
Зберегти капусту протягом усього зимового періоду не складно. Для цього існують ефективні й перевірені способи. Кожний може вибрати один з них, який найбільше підходить для конкретних умов проживання.
У всіх способах зберігання існують обов'язкові загальні правила:
- Необхідно відбирати тільки капусту середніх і пізніх сортів з високим ступенем лежкості.
- Температура повітря в приміщенні має бути постійною – від -1 до +1°С.
- Необхідна висока вологість повітря - 85-98%.
Дуже важливо дотримувати всіх цих правил. Наприклад, ранні сорти взагалі не годяться для тривалого зберігання. При температурі повітря в приміщенні, де зберігається капуста, більше чотирьох градусів тепла овочі почнуть лопатитися й рости. А при низькій вологості повітря качани зав'януть, втратять соковитість.
ЗБЕРІГАННЯ КАПУСТИ У ВИСЯЧОМУ ПОЛОЖЕННІ
При виборі цього способу зберігання необхідно при збиранні врожаю зберігати качан разом з коренем і крайнє листя темно-зеленого кольору. Воно за час тривалого зберігання підсохне і буде служити захисним шаром для капусти від появи гнилі.
А за качан дуже зручно підвішувати капусту на найбільшій висоті.
ЗБЕРІГАННЯ В ДЕРЕВ'ЯНИХ ЯЩИКАХ
Цей спосіб себе виправдає, якщо дотримувати правила гарної вентиляції між овочами. У кожному ящику буде зберігатися 10 головок капусти: 5 у нижньому шарі й 5 у верхньому. Кожний качан має бути з невеликим качаном (близько 3 см). Перший шар викладається нагору качанами, а другий – униз. У такій конструкції качани не заважають один одному й не перешкоджають повітропроникності.
ЗБЕРІГАННЯ В ПІСКУ
У цьому способі існує два варіанти. Для першого варіанта капустини мають бути з обрізаними качанами. Їх потрібно укласти в ящик великої глибини на відстані не менше 5 см одну від одної і повністю засипати сухим піском. Можна також викласти й другий, і третій шар, залежно від глибини ємкості.
Для другого варіанта капуста потрібна з качанами (близько 8 см у довжину). На дні дерев'яного ящика має бути шар піску 20 см, у який ці качани необхідно застромити.
ЗБЕРІГАННЯ В ТЕРМОКОРОБІ
Цей спосіб підійде власникам міських квартир з балконами. У якості ємкості для зберігання можна використовувати ящики з пінопласту, які вкутують теплими ковдрами, або самостійно виготовлений термокороб.
ЗБЕРІГАННЯ В ПАПЕРІ
Для упаковки кожного качана буде потрібно обгортковий папір або звичайні газетні й журнальні аркуші. Капуста в такій паперовій одежинці складається в будь-які ємкості з великими отворами для гарної вентиляції (наприклад, кошики, пластмасові ящики або коробки).
Необхідно стежити час від часу за пакувальним папером, щоб він залишався в сухому стані. Намокле впакування потрібно терміново замінити, щоб не почалося гниття овочу.
ЗБЕРІГАННЯ НА ПОЛИЧКАХ
Такі полички або стелажі є майже в кожному підвалі або льосі. Вони розташовані уздовж стін і не вимагають додаткової перебудови для капусти. Просто розкладіть капустяні качани нагору качанами й на відстані один від одного не менше 3-5 см.
ЗБЕРІГАННЯ В КРЕЙДІ АБО ВАПНІ
Вапно або крейдовий порошок захищає овочі від хвороб і грибка протягом тривалого часу. Необхідно провести ретельне опудрювання кожного качана, а вже потім вибирати подальший спосіб зберігання. Оброблені таким способом овочі можна зберігати в підвішеному стані, на поличках, у пірамідах і в ящиках.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4440 |
|
© Газета Домовик 2012-2023