Попіл – цінне добриво
Попіл від спалювання деревини (як, втім, і листя, трав'янистих залишків) містить у легкодоступній для рослин формі калій і фосфор. У ньому присутні й деякі мікроелементи, необхідні для овочевих рослин (магній, бор, сірка та ін.). попіл не містить хлору, тому його добре застосовувати під рослини, що негативно реагують на хлор: суницю, малину, смородину, картоплю.
Особливо корисний для картоплі попіл березових дров. Бульби краще ростуть, містять більше крохмалю, а виходить, вони більш розваристі, самі ж рослини менше ушкоджуються фітофторою. Калій з попелу засвоюється картоплею краще, чим з будь-яких калійних добрив.
Можна вносити попіл і під перекопування ґрунту. На важких ґрунтах це роблять восени й навесні, а на легких супіщаних - тільки навесні. Норма внесення - по 100-200 г на квадратний метр. Попіл вдобрює і розкисляє ґрунт, створює сприятливі умови для життєдіяльності ґрунтових мікроорганізмів, особливо азотофіксуючих бактерій. Внесення в ґрунт попелу підвищує життєстійкість рослин, вони швидше приживаються при пересадженні і менше хворіють.
Використовують деревниф попіл для опудрювання й обприскування рослин від шкідників і хвороб.
В 1 столовій ложці - 6 г попелу, у гранованій склянці - 100 г, у півлітровій банці - 250 г, у літровій - 500 г.
Зберігати зібраний попіл потрібно в сухому місці, тому що волога приводить до втрати калію та мікроелементів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4015 |
|
© Газета Домовик 2012-2023