Очищення і побілка дерев восени
Осінні роботи в саду - це найсправжнісеньке завершення сезону. Але вас чекає не тільки збір урожаю, утеплення рослин і удобрення ґрунту, але й захист саду - чищення та побілка дерев, які й наступного року повинні залишатися сильними і здоровими. Давайте приділимо роботі в саду трохи більше уваги, щоб уберегти дерева від комах і шкідливих мікроорганізмів.
ЧОМУ ТАКИЙ ВАЖЛИВИЙ ОСІННІЙ ДОГЛЯД ЗА САДОМ?
Осінній період важливий не тільки прибиранням у саду, коли необхідно винести з нього всі бур'яни, зрубати зайву поросль і зайнятися новими посадками, але й доглядом за вже наявними деревами. У першу чергу, плодові дерева потрібно буде почистити.
Кора кожного дерева є захисним шаром стовбура, а тому її необхідно берегти. Далеко не завжди вдається зберегти всю кору на дереві, але ми повинні максимально намагатися вберегти її від зовнішніх впливів. Сонце, дощі, вітер і перемерзання приводять до того, що кора дерева лопається і залишає на стовбурі серйозні тріщини - цілі ущелини, у яких дуже зручно зимувати багатьом комахам. Крім того, будь-яка тріщина стовбура дерева - це справжнє джерело захворювань дерева, адже саме тут може жити та навіть зимувати величезна кількість спор та інших збудників захворювань рослинності. Не варто потім дивуватися, звідки в саду плодова гниль і парша.
Щоб запобігти подібним небезпекам, проводять очищення й побілку дерев у саду.
Осінній догляд за плодовим садом дуже важливий, тому що саме від нього залежить здатність дерев пережити зиму.
ОЧИЩЕННЯ ДЕРЕВ
Насамперед вам буде потрібна тканина, брезент або щільна клейонка, яку потрібно застелити навколо стовбура дерева, щоб частини знятої кори не потрапляли на землю.
Потім, вам буде потрібно вибрати для роботи інструмент. Це може бути спеціальний садовий шкребок або ж стандартна щітка по металу, якою ви й будете орудувати.
Одягнувши рукавички й пластикові окуляри, щоб захистити себе від пилу та дрібних друзок, можна приступати до роботи.
Очищайте стовбур кожного дерева від кори, що грубо відступила, від твердих ран, які розкриті для проникнення бактерій і інфекцій, знімайте кору шарами, але дуже обережно, щоб не поранити живі тканини. Постарайтеся не залишати на дереві травм, адже кожна з них - потенційна небезпека.
Чищення дорослих плодових дерев підвищить їхню життєздатність за рахунок прибирання хворих тканин і підвищення газообміну. Молоді дерева з еластичною корою чистити не варто.
Закінчивши роботу з очищення дерев, ретельно зберіть і винесіть усю кору за територію дачної ділянки та спаліть її, щоб хвороботворні і шкідливі бактерії та інші організми не пішли в ґрунт або на іншу дачну зелень.
ОСІННЯ ПОБІЛКА ПЛОДОВИХ ДЕРЕВ
Ця операція дуже важлива для саду, і дуже шкода, що багато недосвідчених дачників нею зневажають. Як їм здається, достатньо тільки весняної побілки дерев, адже й тоді велика кількість спір та хвороботворних бактерій гине від вапна, а восени побілка тільки змивається дощами. Але це не так, адже обробка стовбурів дерев необхідна двічі на рік, щоб не тільки вбити мікроорганізми, що живуть у корі, але й захистити дерево від сонячних опіків і морозу.
Подібні проблеми можливі саме під кінець зими або на початку весни, і якщо ви не підготували дерева, то вони можуть серйозно занедужати або навіть загинути. У даний період, за рахунок серйозного перепаду добових температур (приблизно в 15-20°), на стовбурах плодових дерев можуть з'явитися глибокі тріщини. У першу чергу, вони вражають тільки поверхневі тканини, але потім проблема проникає й глибоко в стовбур дерева. Кора тріскається усе сильніше, лупиться, обпадає з дерева, а негодам представляється відмінна можливість шкідливо впливати вже на оголений стовбур дерева.
Від подібного впливу страждають молоді й дорослі дерева, трапляється це через виникнення найрізноманітніших захворювань на поверхні, а пізніше й усередині дерева. Цілком можливий і чорний рак плодових дерев, від якого садові рослини досить швидко гинуть.
Якщо побілка стовбурів дерев не відбулася в осінній період, вам необхідно буде підтримати дерева вже на початку березня. Побілка плодових дерев навесні допоможе вберегти стовбури та гілки від сонячних опіків і вб'є інфекції на поверхні кори. Трохи пізніше, приблизно в середині-кінці березня, можна зробити повторну побілку стовбурів плодових дерев, саме тих, які ви білили восени.
ЯК РОЗВОДИТИ ПОБІЛКУ ДЛЯ ДЕРЕВ?
За великим рахунком, ви можете й не готувати розчин для обробки дерев самостійно, адже в магазинах є готова садова побілка для дерев і навіть фарба для побілки дерев. Але, навіть звернувши увагу на присутність подібних засобів у спеціалізованих крапках продажів, досвідчені дачники воліють готувати розчин для побілки дерев самостійно.
Розчин для побілки дерев на дачі готується дуже просто. Для цього необхідно змішати наступні компоненти - 2,5 кг вапна, 10 л чистої води, 0,1 кг столярного клею й 0,5 кг мідного купоросу.
Суміш рекомендується довго перемішувати, щоб усі компоненти добре розчинилися. Далі, дати побілці трохи настоятися, приблизно кілька годин, і використати за призначенням.
Тепер, визначивши час побілки дерев і правильно приготувавши склад, вам необхідно буде тільки правильно підібрати щітки для побілки дерев (щоб вам було зручно працювати), і приступитися до справи, яка допоможе деревам довше залишатися здоровими.
Використовуючи гашене вапно для побілки дерев або готові суміші, які завжди можна придбати в спеціальних магазинах, ви надовго захистите дерева від хвороб і шкідників. Не забувайте тільки про те, що подібний догляд за садом має бути строго систематичним, а не одноразовим, адже очищення й побілка дерев у саду - один з основних факторів захисту.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4106 |
|
© Газета Домовик 2012-2023