Саджанці з підвіконня або секрет зимового розмноження смородини
Смородина - дуже цінна ягода, що містить велику кількість вітаміну С. Вона не дуже примхлива у догляді, легко розмножується.
Саме за це, а також за її смакові якості вона полюбилася багатьма садівниками.
ЗИМОВЕ РОЗМНОЖЕННЯ ЖИВЦЯМИ
Розмножити живцями смородину нескладно. Живці можна вкорінювати практично всю зиму. Так що це заняття особливо підійде тим, хто живе на дачі взимку. Зазвичай живці нарізаються протягом січня-березня.
Вкорінювати живці потрібно неодмінно в банках зі скла, наповнених водою. Багато дачників використовують для цього більш зручну пластикову тару. Цього не потрібно робити, тому що пластик все-таки розкладається, виділяючи отрути. З тієї ж причини не треба використовувати шини при посадках у відкритому ґрунті.
При правильному догляді за живцями можна домогтися, щоб уже до травня вони були міцними і мали гарне листя. Вони потім дадуть прекрасний урожай.
СУТЬ СПОСОБУ
Проводити нарізку живців можна починати з початку грудня. Потрібно вибирати тільки ті пагони, яким виповнився рік. Вони повинні мати добре розвинені бруньки. Живці потрібно зрізати біля землі. Довжина таких живців має бути близько 20 сантиметрів. Потрібно відзначити, що відрізнити однолітні живці від інших досить просто - вони трохи світліші.
Далі живці потрібно поставити в банки з водою. Її варто трохи підсолодити - для цього підійде цукор у кількості чверті чайної ложки. Можна також додати у воду мед.
Живці в банках треба тримати на вікні, у теплому місці. Обов'язково потрібно підставляти пінопласт під банки - щоб живцям було тепліше. Тепер потрібно дочекатися появи корінців. Вони з'являться за 25, максимум за 30 днів.
Коли корінці підростуть трохи - приблизно до 5 сантиметрів, потрібно висадити їх у горщики. Їх можна приготувати з паперу. Краще для цього підходить звичайний коричневий папір - від пакувальних пакетів. На дні горщиків обов'язково має бути керамзит, листя напівперегниле, а зверху - земля. У цю суміш потрібно посадити живці і полити їх слабким водяним розчином коров'ячого гною - для підживлення. Такі горщики мають перебувати в ящику. Саму ж шухлядку також треба поставити на пінопласт. Необхідно стежити, щоб живці знаходилися в теплі. Також потрібно регулярно поливати землю, щоб вона не пересихала.
РЕЗУЛЬТАТИ ЗИМОВОГО РОЗМНОЖЕННЯ СМОРОДИНИ
Уже до лютого на живцях набрякнуть бруньки. До пори, коли їх треба висаджувати - до травня - вийдуть гарні саджанці. У них буде добре розвинене зелене листя. Для кращого розвитку кореневої системи їх потрібно поливати настоєм цибульної лушпайки. Приблизно до кінця першої декади травня їх можна висаджувати в ґрунт.
Якщо на саджанці будуть утворюватися квіти, їх треба обірвати, тому що молодим рослинам потрібно набрати силу. Тільки наступного року саджанець може зацвісти.
Якщо за саджанцями добре доглядати, поливати їх, підживлювати і розпушувати ґрунт, то смородина неодмінно віддячить своїх господарів чудовим урожаєм. Підживлювати молоді кущі бажано один раз на тиждень. Якщо для підживлення використовується коров'як, то його треба розбавляти водою - на одну частину добрива - десять частин води.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3613 |
|
Також у розділі «Сад-город» |
© Газета Домовик 2012-2023