Від яких хвороб рятує парена ріпа

13 жовтня 2016

Ріпа - це трав'яниста рослина, що належить до сімейства капустяних. І хоча сьогодні цей овоч рідко зустрічається на нашій кухні, про його лікувальні властивості знає багато хто. Від яких же хвороб допоможе парена ріпа?

СКЛАД ПРОДУКТУ

Ріпа містить безліч корисних речовин. Включивши цей дарунок природи у свій раціон, можна наситити організм мінеральними солями, азотистими речовинами, корисними цукрами, поліцукридами, вітамінами В1, В2, С, РР, А і цінною гірчичною олією. 

Відомо, що цей городній житель багатий калієм, магнієм, залізом, марганцем, йодом, стерином, фосфором, сіркою, а також сульфорофаном, який учені називають ефективним протираковим засобом. 

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ РІПИ

Корисні властивості ріпи для організму обумовлені її багатим вітамінно-мінеральним складом. Відомо, що цей овоч допомагає вивести з організму шлаки, поліпшує роботу травної системи, а також володіє ранозагоювальними й антибактеріальними властивостями. 

У народній медицині ріпу часто використовують для лікування захворювань органів дихання та суглобів. Крім цього, продукт буде корисний і тим, хто зазнає труднощів через неправильну роботу печінки і жовчного міхура. Цілителі рекомендують вживати сік ріпи людям, яких мучать болі в горлі та часті застуди. 

Допоможе відвар ріпи і при зубному болі. Антибактеріальні властивості овочу знімуть запалення ясен і позбавлять неприємного болю в зубах. 

ЯК ПРИГОТУВАТИ РІПУ

Зважаючи на те, що ріпа досить низькокалорійний продукт, вживати її можна як у вареному, так і в смаженому вигляді. Однак, здавна найкориснішою для здоров'я вважалася парена ріпа. Жителі древньої Русі думали, що саме в пареному виді цей овоч допоможе впоратися із застудою, запаленнями, головним болем, кашлем, а також запобіжить виникненню туберкульозу, прокази та зміцнить імунітет. 

ЯК ПРИГОТУВАТИ ПАРЕНУ РІПУ?

Для готування цього корисного продукту вам знадобляться глиняні горщики. Ретельно вимийте коренеплід, очистіть шкірку і наріжте ріпу кільцями. Після цього трохи посоліть овоч і укладіть його в горщик. Щоб ріпа вийшла саме пареною, а не вареною, додайте трохи води. Якщо глиняного посуду у вас немає, можете використовувати рукав для запікання. Помістіть ріпу в духовку на годину-півтори. За смаком можна заправити готову ріпу гірчицею, зеленню, сметаною, медом або варенням. 

РІПА: ПРОТИПОКАЗАННЯ

Від уживання ріпи варто відмовитися тим, хто страждає колітами, гастритом, запаленням печінки, нирок, захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Крім цього, продукт не рекомендується включати у свій раціон при деяких захворюваннях центральної нервової системи. Тому, перш, ніж вдаватися до допомоги цього народного цілителя, краще проконсультуйтеся з лікарем.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3875 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс