Хрін - природний антибіотик

8 вересня 2016

Головною корисною речовиною, яка обумовлює корисні властивості хрону, є бензил-ізoтиоцианат - м'який натуральний антибіотик. 

Ця речовина ефективно бореться з бактеріальною інфекцією, стимулюючи при цьому роботу імунної системи, і не має усіх тих побічних дій, які властиві синтетичним антибіотикам. Тому його широко використовують для лікування та профілактики таких захворювань, як бронхіт, запалення сечового міхура й сечовивідних шляхів, грипозні інфекції, кашель, нежить і запальні процеси в нирках, викликані бактеріальними інфекціями.        

За вмістом вітаміну С хрін випереджає навіть лимон, і програє тільки шипшині й чорній смородині. Хрін багатий калієм, кальцієм, натрієм, сіркою, фосфором, залізом та іншими мінеральними речовинами. До складу хрону також входять вітамін С, фітонциди, ефірні гірчичні олії, цукор, крохмаль, смолисті речовини, вуглеводи, клітковина, вітаміни групи В, PP. У свіжому листі хрону багато каротину.        

Вітчизняна народна медицина й народна медицина багатьох інших країн застосовує хрін при таких захворюваннях, як подагра, ревматизм, камені в сечовому міхурі, запалення суглобів, імпотенція (однак, при запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, а також печінки й нирок вживання хрону є небажаним!)        

Найцікавіше, що користь хрону може бути тільки протягом не більше тижня, поки в ньому ще зберігаються корисні речовини. Через цей час хрін стає не більш ніж просто пряністю до столу. Тому фахівці радять, за можливістю готувати приправи з хрону самостійно, щоб максимально отримати користь, а шкоду хрону виключити, уважно дотримуючись виданих рекомендацій.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4565 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс