Рукола - смак Середземномор'я на вашій грядці
Рукола - вона ж індау, вона ж ерука, рокет і гусеничник. Ця пряна зелень завжди була популярна. Адже смак гірчиці, горіха й перцю просто не міг залишитися непоміченим.
Виростити руколу дуже легко. Починати сіяти можна у квітні-травні. Спеціального ґрунту для вирощування пряності не потрібно. Для нормального росту рослинам необхідна відстань 8-10 см одна від одної, між рядами має бути не менше 30 см, висаджувати насіння потрібно на глибину 1-2 см.
Рукола любить світло й вологу, тому весь догляд за нею зводиться до прибирання бур'янів і поливу. Сходи рослина дає на 5-6 день.
Якщо у вас після літа залишилася молода рукола на грядках, то ви легко можете пересадити її в горщик і перенести в будинок, поставити на підвіконня в кухні, дорощувати і вживати в салати.
Рукола досить холодостійка, витримує короткочасні заморозки до -3°С.
ОСОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ
1. Рукола дуже легко накопичує нітрати, тому її не можна саджати близько до дороги й удобрювати "хімією".
2. Щоб одержати найбільш соковите листя з пряно-гострим-горіховим смаком, за який його так люблять, потрібно не допускати загущених посівів. Відстань, якої потрібно дотримуватися між рядами, близько 30 см, а в ряді між рослинами - 8 см.
3. Руколу саджають на сонячному місці. У тіні вона також росте, але дає не настільки смачне і яскраве листя, яке в ідеалі має бути темно-зеленим.
4. Для гарного врожаю необхідним є регулярний полив. Без нього, а тим більше - при спеці листя буде грубим, гірким і мало їстівним, придатним хіба що для додавання в консервацію й соління.
ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ
Рослина сама (через високий вміст ефірних олій) відлякує шкідливих комах, поліпшує також стан ґрунту. Однак її потрібно берегти від грибкових захворювань.
ЗБЕРІГАННЯ РУКОЛИ
Після збору листя зберігається близько тижня на нижній полиці холодильника у звичайному пластиковому пакеті. Перед закладкою в пакети рослини бажано збризкати водою.
ЩО ПРИГОТУВАТИ З РУКОЛИ
Зелень руколи не повинна піддаватися тривалій тепловій обробці, інакше вона втратить смак і аромат.
У 100 г руколи міститься: 15 мг аскорбінки, 1,8 мг вітаміну А, 48 мг вітаміну В9. Рослина багата мікроелементами - калієм (220 мг), кальцієм (77 мг), магнієм (40 мг), йодом (до 8 мкг), залізом (до 0,6 мг).
Салат з руколою стає набагато смачнішим, якщо його на 5-6 годин поставити в холодильник. Потрібно трохи подрібнити (порвати руками) 150 г руколи, розділити навпіл 9 помідорок чері, порізати довгими скибочками 5 шматочків слабосолоної сьомги, додати жменю промитої й обсушеної журавлини. Потім змішати чайну ложку бальзамічного оцту з такою ж кількістю маслинової олії, збити виделкою до однорідного стану, додати трохи солі. Вилити соус у салат, усе перемішати, розкласти по тарілках і зверху посипати кедровими горішками.
Завдяки біологічно активним речовинам рукола благотворно впливає на травлення, має відхаркувальну й антибактеріальну дію.
Якщо їсти її регулярно, підвищується імунітет і гемоглобін, нормалізується обмін речовин, знижується рівень цукру в крові. Вважається, що її корисно їсти і з метою профілактики онкологічних захворювань.
Загалом, вирощувати руколу - суцільне задоволення й користь.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3768 |
|
© Газета Домовик 2012-2023